תלמידים בעזה ילמדו על השואה

למרות שחמאס מתנגד לכך, החליט האו"ם ללמד בבתי הספר שלו ברצועה על הזוועות נגד היהודים במלחמת העולם השנייה. אחד מבכירי חמאס: זה שיווק של שקרים במסגרת שטיפת המוח הציונית

בקרוב תולדות השואה. תלמידים בעזה, ארכיון (AP)

הסוכנות למען פליטים של האו"ם מתכננת לכלול את לימודי שואת יהודי אירופה לתלמידי חטיבת הבייניים ברצועת עזה, למרות התנגדות חמאס.

ג'ון גינג, ראש אונר"א, סוכנות הסיוע של האו"ם ברצועה, אמר לאינדיפנדנט הבריטי כי הוא "נחוש ובטוח" שלראשונה הוא ילמד את התלמידים הפלסטינים על שואת יהודי אירופה. גינג, אחד מסמלי המאבק של האוכלוסייה הפלסטינית ברצועה, מתמודד עם לחצים ואיומים של גורמים איסלמים. "אין שום תכנית לימודים על זכויות האזרח שאינה כוללת את עובדות השואה ואת הלקח שנלמד ממנה", הוא מסביר להם.

גינג טוען כי בימים אלה הוא משלים את בניית תכנית הלימודים שתיצא לדרך בעוד מספר שבועות. הכותרת של תכנית הלימודים הזו תהיה: "מעשיהם הברבריים של הנאצים בימי מלחמת העולם השניה". הוא הדגיש כי ב-2005 העצרת הכללית של האו"ם קראה למדינות העולם כולו ללמד את זוועות השואה כדי ללמוד את לקח ההיסטוריה, כדי שההסטוריה לא תחזור על עצמה.

בחמאס מתעבים את הרעיון. יוניס אל-אסתל, מראשי החמאס ברצועה, אמר שלימודי השואה יהיו "שיווק של שקרים", וטען שההחלטה הזו היא חלק משטיפת המוח הציונית.

ראש אונר"א היה בעברו לוחם וקצין בכיר בצבא האירי. הוא לא מפספס שום הזדמנות לבקר את מדיניותה של ישראל בשטחים וברצועה. לא אחת הוא כינה את פעולותיו של צה"ל נגד האוכלוסיה הפלסטינית פשע מלחמה. בראיון שהעניק לכתב האינדיפנדנט דונלד מקנטייר הוא אומר: "לכולם יש זכות לחיות, לחירות ולביטחון".

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק