השיטה החדשה של אל-קאעידה: מטען חבלה ברקטום

מחבל מתאבד של ארגון הטרור מצא דרך יצירתית מיוחד לעבור את הבדיקות הביטחוניות בשדה התעופה. בהשראת מבריחי הסמים הוא עבר שתי בדיקות בהצלחה כשבגופו מטען חבלה של חצי ק"ג חומר נפץ. למרבה המזל, האדם שבו הוא ביקש לפגוע נפצע קל בלבד. אפשר רק לנחש מה היה קורה אם הוא היה מתפוצץ במטוס

פעילי אל-קאעידה כבר הוכיחו יצירתיות בעבר, כשהצליחו להפיל את מגדלי התאומים בעזרת מחבלים שנשאו סכין יפנית בלבד, ונראה שהם לא מפסיקים לחדש. מחבל של הארגון אימץ שיטה מקורית להברחת מטענים - בתוך הישבן.

המחבל הצליח לעבור בהצלחה שתי בדיקות ביטחוניות בשדה התעופה בדרכו להתנקש בנסיך מוחמד בין נייף מערב הסעודית, ראש המערך ללוחמה בטרור במדינה. באמצעות השיטה שלקוחה מעברייני הסמים, הסליק המחבל חצי קילו של חומר נפץ נוסף לחלק שמפעיל את המטען.

האירוע, שהתרחש לפני כחודש, הסתיים בנס עם פציעה קלה בלבד של הנסיך. המחבל עצמו נהרג בפיצוץ. על מנת להתקרב לנסיך, עקב אחריו המחבל וכשפגש אותו סיפר לו שהוא מתכנן לעזוב את הארגון, וכי יש אנשים נוספים שמעוניינים לעזוב איתו. אז ביקש המחבל מהנסיך לדבר איתם בטלפון הנייד.

במהלך השיחה שהוקלטה על ידי אל-קאעידה, נשמע צפצוף אשר ככל הנראה מקורו בהודעת טקסט שהפעילה את המטען. לדברי המומחים שחקרו את התקרית, הנסיך החל לשוחח בטלפון הנייד ו-14 שניות לאחר מכן אירע הפיצוץ.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הווידאופדיה: פיגועי ה-11.9