אירן נלחמת בבובות הראווה ה"לא צנועות"

הנשים באירן כבר מזמן מתהלכות כשהן לבושות בחיג'אב ורעלה ומכוסות מכף רגל ועד ראש. עכשיו המשטרה האירנית יצאה בהנחייה מרחיקה לכת: גם הבובות בחלון הראווה צריכות להתכסות - בגלל הצניעות. החוק אוסר בובות שחושפות את הראש וקימורי הגוף, השוטרים פושטים על חנויות בגדים וה"עבריינים" נענשים. משטרת המוסר נוסח טהרן

המשטרה האירנית הולכת צעד אחד רחוק מדי ומזהירה את בעלי החנויות: אסור להעמיד בחלונות הראווה בובות "לא צנועות" - כך מדווחת הבוקר סוכנות הידיעות האירנית "אירנא".

"שימוש בבובות החושפות את קימורי הגוף ואת הראש ללא חיג'אב (כיסוי הראש לנשים מוסלמיות) הוא אסור על פי החוק", הודיע רשמית ראש 'משטרת המוסר' בטהרן. המשטרה האירנית האיצה בתקופה האחרונה את הפשיטות על חנויות בגדים שלא אוכפות את קוד הלבוש המחמיר, שהנהיג הנשיא האירני מחמוד אחמדינג'אד מאז נבחר ב-2005.

אסור לגברים למכור הלבשה תחתונה לנשים

הצעדים שננקטו לאחרונה הם חלק מקמפיין רחב היקף באירן נגד השפעות מערביות על הרפובליקה האיסלאמית. במסגרת זאת נאסרה מכירת עניבות מכל סוג, וכן נקבע בחוק כי אסור לגברים למכור הלבשה תחתונה לנשים.

בפעם הראשונה שהם נתפסים בביצוע "עבירת מוסר", ה"עבריינים" יוצאים עם אזהרה בלבד לאחר ביקור בתחנת המשטרה. אבל לעתים הם מוחזקים במעצר זמן רב יותר, נלקחים לבית המשפט ונאלצים לעבור "הדרכת מוסר" - זאת אם העבירות חוזרות על עצמן.

בעזה חשבו על זה כבר קודם

לפני למעלה מחודש דיווחנו כאן בחדשות 2 באינטרנט כי גם מרבית הנשים ברצועת עזה כבר מיישרות קו עם צו האופנה המוסלמי-שמרני: כמעט כולן עוטות חיג'אב (כיסוי רעלה לפנים ולגוף), אבל אנשי חמאס מודאגים ולא מסתפקים בכך.

הטענה החדשה היא כי גם גוף הפלסטיק של הבובות בחלונות הראווה עשוי להצית את תשוקתם של הגברים ולהסיט את תשומת לבם. לכן משרד הדתות בעזה הוציא בחודש שעבר הוראה חדשה - גם הבובות יוצנעו. בובה שלא תוצנע משרתת את מטרותיו של השטן.

לא ברור אילו בגדים הבובות יציגו לראווה כשהן מכוסות בחיג'אב, אבל את המחוקק העזתי מתנועת החמאס זה לא ממש מעניין. כדי למנוע בלבול, המשטרה העזתית חילקה כרזות לבעלי החנויות: "לבשי את החיג'אב כמו שצריך. אם את חושפת את גופך, או אפילו את צורתו של גופך, את תומכת בתעשייה השטנית".

לטובת מי שלא יודע מיהו השטן, המשרד הממשלתי מפרסם איור שלו ושל אישה בלבוש לא צנוע. עדיין לא ברור אם ההוראה הזו מוגדרת כבר כ"חוק", אבל מה שכן ברור הוא הכיוון אליו העולם המוסלמי הולך.

מה יש לחמאס נגד יונית לוי?