"אבי המנהרות" נעצר במצרים

הבולשת המצרית הצליחה ללכוד את מי שמכונה "העכבר", ונחשב לקבלן המנהרות הגדול ברצועה. על פי החשד, ניהל "העכבר" במשך שנים רשת מסועפת של הברחות בעזה דרך השטח המצרי בסיני

הצלחה גדולה למצרים: כוחות הביטחון במדינה עצרו את אבו עישאם, מי שמכונה "העכבר", ונחשב לקבלן המנהרות הגדול ביותר ברצועת עזה.

מקורות פלסטיניים דיווחו כי "העכבר" נלכד ביום ראשון עם שובו מעלייה לרגל בסעודיה. הוא נתפס על ידי הבולשת המצרית עם הדרכון המזויף של אחיו במעבר הגבול ברפיח. אבו עישאם היה מבוקש במשך תקופה ארוכה, בשל מעורבותו בפרויקט המנהרות המטריד את ישראל וארה"ב. על פי החשד, הוא ניהל גם מערכת מסועפת של הברחות בעזה דרך השטח המצרי בסיני אל העיר, וממנה. 

נתפס האחראי לפיגוע במלון פארק

לאחר שנעצר נלקח "העכבר" לאזור קו הגבול, ואיתר עבור כוחות הביטחון 15 מנהרות שנסגרו מיד. רק לפני ימים ספורים ביקרו באזור קצינים אמריקנים, שביקשו לבדוק בשטח כיצד עובד הציוד החדש שהמצרים התקינו כדי להילחם בהברחות.

מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי צה"ל והשב"כ עצרו את מוחמד חרויש, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בטול כרם, ואת הסייען שלו בכפר צוריף.

חרויש אחראי לביצוע פיגועים רבים, בהם פיגוע ההתאבדות במלון פארק בליל הסדר לפני שבע שנים. הוא נעצר בעבר בידי כוחות הביטחון הפלסטינים אך לטענת צה"ל חזר לעסוק בטרור.