זורק הנעל על בוש שוחרר מהכלא

לפני שהשליך את נעליו על הנשיא לשעבר ג'ורג' בוש, מונטזר אל-זאידי היה כתב לא מוכר בערוץ טלוויזיה עירקי קטן. עכשיו הוא כבר סמל לאומי. "משליך הנעליים" זכה לקבלת פנים של גיבורים ואף קיבל מספר הצעות נישואין לאחר שהתפרסם ברחבי העולם. אבל יש מנהיג אחד שכנראה לא מסוגל לסלוח על אותו מעשה מביך

משפחתו של העיתונאי העיראקי שהשליך נעל על נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש עורכת היום קבלת פנים מיוחדת במינה. מונטזר אל-זאידי, האיש שהתפרסם בכל רחבי העולם בעקבות יכולות הזריקה למרחוק שלו, שוחרר היום מהכלא בבגדד אחרי תשעה חודשים מאחורי סורג ובריח.

החגיגות לרגל שחרורו של אל-זאידי החלו כבר אמש בבית משפחתו שבבגדד. הבית הצנוע קושט לכבוד המאורע המשמח והתמלא בדגלי עירק ובלונים בצבעי דגל הלאום.

לפני זריקת הנעל המסוקרת, הוא היה כתב לא מוכר בערוץ טלוויזיה קטן ומשני. אך לאחר המקרה הפך הכתב לסמל גדול יותר ממרבית "לוחמי הג'יהאד" בעולם המוסלמי.

"הזורק" הפך לגיבור לאומי

הרגע המכונן בחייו של אל-זאידי התרחש בחודש דצמבר האחרון. הכתב זרק בחוזקה את נעליו על הנשיא האמריקני לשעבר ג'ורג' בוש, במהלך מסיבת עיתונאים בבגדד. בוש הצליח לחמוק, אך נותר בהלם - ואיתו כל הצופים שהיו עדים למחזה המביך.

כשזרק את הנעל, אל-זאידי צעק: "זו נשיקת הפרידה - יא כלב! זה מהאלמנות, מהיתומים ואלו שנהרגו בעירק". העיתונאי הפך בעקבות האירוע לגיבור לאומי, פניו מופיעות על חולצות ושמו הפך למילה נרדפת עבור אדם אמיץ. הוא אפילו קיבל מספר הצעות נישואין בזכות האירוע.

למרות מעמדו כגיבור בעיני העם העירקי, ראש הממשלה אל-מאלכי - שעמד לצד בוש ברגע המתקפה, אינו מתכוון לשתף פעולה עם הכתב הסורר. לפי דיווחים מקומיים, רה"מ העירקי הובך מאוד מהמעשה ורבים מהבכירים בעירק טוענים כי הוא לא יסכים לעבוד עם אל-זאידי לעולם.