ההווי הפלוגתי של חיילי אירן

לפעמים קל לשכוח, אבל כשהם לא עסוקים בהפצת המהפכה האסלאמית, הסתערות על מפגינים ומרוץ חימוש אטומי - גם הסדירניקים של צבא אירן הם לא יותר מאשר צעירים פוחזים. סרטון שהועלה לרשת מראה קצת מהרוח השטותניקית הפרסית. להקת הנח"ל - מאחוריכם!

אחרי שבת ארוכה של מסיבות, משפחה וחברה, אתם לובשים את המדים, את התיק הגדול, אמא מקפיצה אתכם לתחנה המרכזית ובאוטובוס הדחוס אתם נגררים חזרה לבסיס. הצעירים שבכם יחוו את זה בקרוב, החיילים - עכשיו, ולרבים מכם השביזות הזו היא זיכרון נוסף מהחיים בירוק. מחפשים את חצי הכוס המלאה? גם אויבנו הגדולים ביותר חווים את הסיוט הזה.

מה לעשות, כמו שאנחנו מחוייבים בשירות סדיר, גם חיילי הרפובליקה האסלאמית - הלוא היא אירן - מחוייבים על פי חוק לעבור שירות צבאי. חייל ממורמר העלה סרטון לאינטרנט שבו נראים חייליו של אחמדינג'אד מנסים לרומם את רוחם מהשירות המעיק. איך? כמו בצה"ל - עושים שטויות.

כן כן. מתברר שגם "חברינו" האירנים אוהבים לעשות הרבה מאוד שטויות גם (ובעיקר) שהם במדים. אמנם תמיד ידענו שיש להם חוש הומור - הם בכל זאת בחרו באחמדינג'אד לנשיאם (פעמיים) - אבל בכל זאת, התמונות הבאות באמת משעשעות.

את אייל גולן החליפה מוזיקה פרסית קצבית, ואת חיילי גולני, מחליפים הסדירניקים של האייתוללה. מול מצלמת הדור השלישי הם מראים שהם יודעים לעשות יותר מאשר רק להסתער על מפגינים בטהרן או לסייע למירוץ הגרעין, ומבצעים ריקוד מסוגנן שלא היה מבייש גם את המטכ"ליסטים שלנו.

תגובתו של אחמדינג'אד לא התקבלה עד למועד פרסום ידיעה זו...

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק