מי רוצח את ההומוסקסואלים בעירק?

ארגון למען זכויות האדם בעירק מפרסם היום דו"ח חמור שחושף את מאבק ההשרדות הבלתי אפשרי של ההומוסקסואלים בעירק. הארגונים המוסלמים - השיעים והסונים, רודפים את ה'גאים', המשפחות מסגירות את הבנים האומללים מחשש לפגיעה בכבוד המשפחה. האומללים לא יכולים לברוח למרבית המדינות השכנות, שם משכב זכר אינו חוקי

עירק: להיות הומו זה קטלני (AP)

אנשי הקהילה הגאה בעירק סובלים בשנים האחרונות מרדיפה, ולא רק מקנאים קיצוניים. HRW, ארגון למען זכויות אדם, טוען היום: בעירק מתנהל מבצע מתואם עם כוחות צבא לחיסול אנשי הקהילה.

על פי הטענות, מאות גברים הומוסקסואלים נרצחו בעירק מאז 2004, במה שמוגדר כ"הריגה על רקע כבוד המשפחה". על פי הדוח, המשפחות בעצמן הן אלו שמזמינות רבות מהרציחות כדי למנוע "בושה משפחתית".

בדוח נטען שאנשי הארגון המוסלמי "מאהדי" מובילים את מבצעי החיסול, אבל בדוח מאשימים גם את המשטרה ברדיפת הגברים - למרות שעל פי החוק, במדינה מותר להיות הומוסקסואל.

בדוח מצוטטות עדויות רבות המספרות על חמושים ובריונים שפולשים לבתים, או אוספים אנשים החשודים כהומוסקסואלים היישר מהרחוב, חוקרים אותם כדי לחשוף עוד שמות של אנשים מהקהילה - ואחר כך רוצחים אותם בדם קר.

אין לאן לברוח

הארגון למען זכויות האדם מדווח שבאזור סאדר-סיטי, אחת השכונות השיעיות בבגדד, קוראים לאנשים "להיזהר מההומואים". הם רושמים את שמם ומציגים את תמונתם בכרזות שנתלות על לוחות המודעות בשכונה.

מאז תחילת השנה, נרצחו בעיראק 90 גברים בעלי נטיות הומוסקסואליות ומספר גבוה עוד יותר של גברים "נעלמו". בדוח שפורסם היום נטען שגופות הגברים מושלכות למאגרי האשפה של העיר מבלי שהמשטרה או כל גורם ממשלתי אחר יחקור או יגן על אנשי הקהילה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק