כך נראו קרבות הדמים של סוף השבוע בעזה

ארגון טרור המקורב לאל-קאעידה הכריז מלחמה על חמאס - ואנשי החמאס צרו על המסגד שלהם. 30 נהרגו בקרב בין שני הצדדים ומאות נפצעו. בין ההרוגים גם מנהיג אל-קאעידה ברצועה. צפו בתמונות מסוף השבוע הסוער

טבח. זה מה שהיה ביום שישי ברפיח. דווקא אנשי חמאס היו אלה שתקפו מסגד שבו הסתתרו חברי ארגון המקורב לאל-קעידה. כ-30 בני אדם, בשני הצדדים, נהרגו. יותר מ-100 נפצעו. מקורות פלסטינים ברצועת עזה דיווחו הבוקר כי האימאם עבד אל-לטיף מוסא, מנהיג "צבא תומכי אללה" השייך לאל-קאעידה נהרג לאחר שביתו הופצץ במהלך הקרבות.

האירוע התרחש על רקע מהומות שפרצו שלשום לאחר שקבוצת חמושיםהמשתייכים לארגון אל-קאעידה הפריעה אמש לתפילות יום השישי בעזה על רקע חילוקי דעות עם ארגון החמאס. עדי ראייה דיווחו על יריות שנשמעו מחוץ למסגד.

העימות פרץ בין כוחות גדולים של חמאס לבין ארגון קנאי קיצוני שמנהיגו, עבד אל-לטיף מוסא, נחשב לראש הזרם המזוהה עם אל-קעידה ברצועת עזה. מוסא הכריז בסוף השבוע על קינון אמירות איסלאמית בעזה. מאות אנשי חמאס כיתרו את המסגד והציבו אולטימטום למוסא לפנות את האזור.

במהלך הדרשה ביקר מוסא את התנהלות תנועת החמאס בעזה וטען כי היא "אינה איסלמית מספיק". הוא ציין כי אנשיו פועלים להשליט ביתר שאת את ההלכה האיסלמית ברצועת עזה. מחוץ למסגד התקבצו כמה חמושים הנאמנים למוסא, עקב דיווחים כי כוחות חמאס צפויים לפרוץ למקום ולמנוע מהאימאם להמשיך בדרשה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק