עזה: עימותים בין אל קאעידה לחמאס

קבוצת חמושים של ארגון אל קאעידה נאספו מחוץ למסגד ברפיח, בעקבות דיווחים על אנשי חמאס שצפויים לפרוץ למקום. העימותים פרצו על רקע הדרשה השבועית של האימאם שיצא נגד תנועת החמאס בעזה וטען שאנשיה אינם חזקים באמונה בדת האיסלם

חמושים כיתרו את המסגד, ארכיון (רויטרס)

שחקנים חדשים בעימותים הפנימיים בעזה: קבוצת חמושים המשתייכים לארגון אל קאעידה הפריעה לתפילות יום השישי בעזה על רקע חילוקי דעות עם ארגון החמאס. עדי ראייה דיווחו על יריות שנשמעו מחוץ למסגד. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה על 13 הרוגים ועל כ-85 פצועים בעימותים.

העימות פרץ בין כוחות גדולים של חמאס לבין ארגון קנאי קיצוני שמנהיגו, עבד אל-לטיף מוסא, נחשב לראש הזרם המזוהה עם אל-קעידה ברצועת עזה. מוסא הכריז היום על קינון אמירות איסלאמית בעזה.

מאות אנשי חמאס כיתרו את המסגד המשמש כמרכז ארגון "ג'ונד אנסאר אללה", המשתייך לארגון הטרור אל קאעידה כשהם מציבים אולטימטום למוסא לפנות את האזור.

במהלך הדרשה, ביקר מוסא את התנהלות תנועת החמאס בעזה וטען כי היא "אינה איסלמית מספיק". הוא ציין כי אנשיו פועלים להשליט ביתר שאת את ההלכה האיסלמית ברצועת עזה. מחוץ למסגד התקבצו כמה חמושים הנאמנים למוסא, עקב דיווחים כי כוחות חמאס צפויים לפרוץ למקום ולמנוע מהאימאם להמשיך בדרשה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק