הכירו: היהודי שהחליט להתגייס לפת"ח

חברי תנועת הפת"ח מחכים בבית לחם לתוצאות הבחירות שהיו אמורות להתפרסם לפני יממה. בינתיים נצפה מתמודד יוצא דופן לפרלמנט של התנועה: אורי דייוויס, פלסטיני שהיה בעברו יהודי ישראלי והתאסלם. דייוויס אינו מפחד להתבטא בחריפות כנגד ישראל ומכנה את ברק ושרון "רוצחים". צפו בדבריו של היהודי הראשון בפת"ח

כבר חמישה ימים ראשי הפת"ח מכונסים בבית לחם, אך גם עכשיו מחלוקות ובעיות טכניות מונעות את פרסום תוצאות הבחירות למוסדות התנועה. בין המתמודדים יש גם יהודי אחד שהתאסלם, ועכשיו הוא קורא להטיל סנקציות על ישראל ומכנה את המנהיגים הישראלים "רוצחים".

יותר מ-24 שעות עברו מהרגע בו היו אמורות להיות מוכרזות תוצאות הבחירות של מפלגת הפת"ח, אך הן עדיין נמצאות בגדר תעלומה. המועמדים מנסים לנחש אם הם הצליחו להתברג לתפקיד המיועד או שמא נותרו מחוץ לרשימה.

אורי דייוויס, יהודי ישראלי לשעבר שהתאסלם, נמצא בדיוק באותו מצב. גם הוא הציע את מועמדותו לפרלמנט של הפת"ח, וכעת הוא ממתין בקוצר רוח לפרסום התוצאות.

תוקף את ההנהגה הישראלית

דייוויס אומר שמטרת התמודדותו היא "לקדם ולהעצים ולחדש את הקשר עם עשרות אלפי אנשים שהם לא ממוצא ערבי ויש להם היסטוריה מפוארת בפת"ח". לדבריו, תפיסת עולמו וכוונותיו מתקבלים בברכה בקרב חברי התנועה.

בהתאם להתבטאויות מנהיגי הפת"ח דייוויס נשמע היום תוקף את מנהיגי ישראל באופן חריף. הוא כינה את שר הביטחון אהוד ברק "רוצח" ואת ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון "פושע מלחמה".

דייוויס ושאר חבריו לתנועה ייאלצו ככל הנראה להמשיך ולחכות עוד זמן עד שיתפרסמו התוצאות שיקבעו את עתידם הפוליטי.