הכירו את "מלכת היופי הצנועה" של סעודיה

בניגוד לתדמיתה הנוקשה של ערב הסעודית בעולם המערבי, נראה שהארגונים הפמיניסטיים דווקא יברכו על תחרות היופי הייחודית הזאת. לשם שינוי, אין בה בגדי ים ומלווים מסוקסים, אלא מבחנים חברתיים ארוכים. המנצחת נבחרה בגלל תרומתה הרבה לחברה הסעודית ומחוייבותה "לערכי האיסלאם"

מלכת היופי הסעודית איה עלי אל-מולה הביסה 274 יריבות בדרך לזכייה בכתר הנכסף, בתכשיטים, כסף ונסיעה למלזיה, והכול - מבלי שהראתה את פניה, או את חמוקיה, אפילו פעם אחת.

כשפניה וגופה מכוסים לחלוטין על ידי ה"עבאייה" השחורה שהיא בגדר חובה לכל אישה במדינה המוסלמית המסורתית, אל-מולה בת ה-18 הוכרזה כ"מלכת היופי הצנועה". בתחרות הזו לא נראתה תצוגת בגדי-הים המסורתית וגם לא ההליכה המפורסמת בשמלות ערב.

במקום זאת, המנצחת ושתי הסגניות שלה היו צריכות לעבור מבחנים במשך שלושה חודשים, בו נבדקה המחויבות שלהן להוריהן ולמשפחות שלהן, והשירות שהם נותנות לקהילה. המבחנים כללו אתגרים אישיותיים, תרבותיים, חברתיים ופסיכולוגיים.

"התחרות מייצגת את ערכי האיסלאם"

לא ברור בדיוק מה אל-מולה עשתה, או לא עשתה, כדי לכבוש את פסגת היופי הצנועה, אך התקשורת המקומית דיווחה כי לבוגרת בית הספר התיכון היו ציונים טובים ותקוות להיכנס לתחום הרפואה.

היא זכתה, פרט לתואר, גם בפרס של 5,000 ריאל (1,333 דולרים), שרשרת פנינים, שעון יהלומים, שרשרת יהלומים וכרטיס טיסה למלזיה.

הסגנית הראשונה, בת 20, היא אחת משלישייה וכבר ניצחה בעבר בתחרות חינוך בחסות הממשלה בשם "אני אוהבת אותך, ארצי". הסגנית השנייה, תלמידה בת 15, הצטיינה כי טיפלה היטב בביתה ובמשפחתה, שעה שאמה עובדת הרחק מהבית.

תחרויות יופי שמתמקדות ביופי גופני אינן קיימות בערב הסעודית, שם נשים אינן יכולות לדבר עם גברים לא נשואים וחייבות להופיע בציבור מכוסות לחלוטין - גם בתמונות. מארגנת התחרות אמרה כי "הזוכה האמיתית בתחרות הזו היא החברה. הזוכות מייצגות את התרבות של החברה ואת ערכי האיסלאם הגבוהים שלה".

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק