אירן סוגרת חשבון: נפתח משפטם של המפגינים שנעצרו

עפ"י הדיווחים מטהרן, כ-100 מתנגדי האופוזיציה שנעצרו במהלך ההפגנות נגד תוצאות הבחירות הובאו לבית המשפט לפתיחת משפטם. הם מואשמים בתקיפת מבני צבא וממשלה, קשירת קשר עם קבוצות אופוזיציה וקשירת קשר נגד השלטון

שלטונות אירן החלו היום בהליך משפטי שבסופו מטרה אחת – לסגור חשבון עם מתנגדי האופוזיציה שהפגינו בשבועות האחרונים נגד תוצאות הבחירות לנשיאות.

בבירה טהרן נפתחו היום משפטם של עשרות מפגינים ומתנגדי האופוזיציה שנעצרו במהלך ההפגנות ההמוניות. פתיחת המשפטים מסמלת את ניסיונו של השלטון להביא לסוף את ההתנגדות בקרב העם.

העצורים האירנים מואשמים בתקיפת מבני צבא וממשלה, קשירת קשר עם קבוצות אופוזיציה וקשירת קשר נגד השלטון. אף גורם רשמי לא סיפק נתונים לגבי מספר האנשים שהועמדו לדין, אך על פי העדויות מאירן, בבית המשפט נכחו כ-100 נאשמים.

"יוצאים בלי פחד"

ביום חמישי האחרון, לאחר תקופה קצרה של שקט יחסי, חזרו מתנגדי השלטון לרחובות טהרן כדי להוכיח לנשיא מחמוד אחדמינג'אד כי רוחם טרם נשברה. על פי הדיווחים מטהרן, כוחות הביטחון ניסו להשתלט על ההמון המשולהב שהתפרע במרכז הבירה. השוטרים השתמשו בגז מדמיע נגד המפגינים ששברו שמשות של מכוניות ולצפור בזעם.

"צאו החוצה עכשיו", קראו הגולשים שעדכנו על המתרחש באמצעות ה"טוויטר". "אנחנו חייבים להיפטר מהזוהמה". אחרים הביעו את תחושתם לנוכח גל המהומות המתחדש. "היום נגמר האבל - ומתחיל הניצחון", כתב גולש אחר.

הנה עוד כמה דיווחים שהעבירו גולשים מתוך אירן: "פצועים מיריות ברחובות", כתב אחד. "יורים גז מדמיע, מכים מפגינים", כתב שני. "מכים אנשים בצורה הכי אלימה שיש", כתב שלישי. "מגג ביתי אני רואה המונים יוצאים נגד המשטר בלי לפחד מהמשטרה", סיפר גולש רביעי.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק