ירדן: הקרב על האזרחות גלש למגרש הכדורגל

בעקבות ההחלטה לשלול אזרחות מפלסטינים מהגדה שהשתקעו בירדן - הגיעה המתיחות בממלכה לשיא. כמו במקרים רבים עברה היריבות בין הצדדים למגרש הכדורגל. שם חשפו הירדנים מה הם באמת חושבים על יריביהם. צפו בהוכחה לכך שלא תמיד זה רק ספורט

מגרשי הכדורגל ידועים בכל העולם כמקום פופולרי לפריקת יצרים - הפעם הוכיחו זאת היטב גם האוהדים הירדנים במהלך משחק סוער נגד הנבחרת הפלסטינית. וכל המהומה הספורטיבית נובעת מהחלטה שנויה במחלוקת שגורמת למתיחות שיא בין תושבי הממלכה לבין אחיהם הפלסטינים.

בירדן קבעו כי יש לשלול אזרחות מתושבי הגדה הפלסטינים שהשתקעו במדינה. לטענתם, מדובר בצעד שנועד כדי להדוף מישראל את האוכלוסייה אל זרועותיהן הלא פתוחות. "הבעיה התעוררה סביב תיקון הסטטוס של חלק מבנינו הנמצאים בגדה המערבית, שאנחנו בירדן מנסים לחזק את מעמדם שם - ולא לאפשר לישראל לפנות את הגדה המערבית מתושביה הפלסטינים", הסביר אמש שר הפנים הירדני, נאיף אל-קאדי.

הפלסטינים חוששים כעת כי הם ייתקעו בין הפטיש לסדן - ללא מעמד תושב בגדה ובלי אזרחות ירדנית. גם בממלכה התעוררה דאגה רבה, בעיקר לאחר התפרצות עצומה של הירדנים במהלך משחק כדורגל. האוהדים הירדנים לא הסתפקו בצופרים ודגלים, והשמיעו קריאות גנאי נגד שחקני הקבוצה הפלסטינית בליגה המקומית. בין הקריאות שנשמעו שם הייתה גם השירה הקצבית: "סין סין סין, כוס אוחתוק פלסטין".

בסופו של דבר המשחק אמנם לא פוצץ, אבל שוב התברר שאכן לא תמיד הכל זה רק ספורט.