הצצה ראשונה לסרט החדש שכתב מחמוד א-זהאר

התעמולה של החמאס מגיעה עכשיו גם למסך הגדול: סרט עלילתי ראשון של הארגון הוצג בסוף השבוע בבכורה בעזה. התסריטאי, אם שאלתם, הוא לא אחר מאשר מחמוד א-זהאר, והסיפור הוא על המפקד הראשון של הזרוע הצבאית של חמאס בשנות ה-90' - עימאד עקל. בקרוב בבתי הקולנוע במחנה הפליטים הקרוב לביתכם?

זהו השחזור הקולנועי של תקיפת ג'יפ חיילי המילואים בסג'עייה - לפני 17 שנה. 3 חיילי צה"ל נהרגו אז. כל הנהגת חמאס התרכזה בסוף השבוע להקרנת הבכורה, שהרי אין זה סתם סרט - את התסריט כתב מנהיג החמאס בעזה מחמוד א-זהאר, הוא ולא אחר, ובעצמו פיקח על הצילומים שנמשכו יותר משנה.

"הוא היה רק בן 22 וזכה לכך שרבין כינה אותו 'רוצח בזוי'", אמר א-זהאר בהקרנה. עימאד עאקל, בתיאור מהיר, היה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בתחילת דרכה, בראשית שנות ה-90. עם הרבה דימיון, מתאר הסרט את מעלליו של עאקל, לרבות 'תקיפת' מערת המכפלה.

4 מהשחקנים בסרט, כולם אנשי חמאס, נהרגו במהלך מבצע "עופרת יצוקה". ההקרנה החגיגית בעזה מתוארת כפתיחת המסע לכיבוש המסכים בעולם הערבי. שר הפנים בממשלת חמאס, פתחי חמאד, אמר בהקרנה כי "סרטים על גיבורינו הגדולים מצריכים מימון רב, מה שחסר לנו זה כסף ומימון".

אם יתגברו על קשיי התקציב, מתכננים ראשי חמאס לייחד סרט לכל אחד מבכירי המבוקשים שנהרגו, מעין ג'יהאד קולנועי בקרב על נפש הנוער. "אנחנו עם שלא שוכח את גיבוריו", אמר ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה.

פסטיבל קולנוע, אם כן, לא רק בירושלים - גם בעזה. 

הווידאופדיה: מבצע עופרת יצוקה 

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?