נשיא טורקיה: מקווה לפתוח שגרירות בפלסטין

עבדאללה גול אמר את הדברים בטקס חנוכת שגרירות הרשות הפלסטינית באנקרה בהשתתפות יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. הנשיא הטורקי גם הביע תקווה להתחדשות שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים

"מדינתנו מקווה לפתוח בעתיד שגרירות בפלסטין, במזרח ירושלים" - דברים אלה אמר אתמול נשיא טורקיה, עבדאללה גול במהלך טקס חנוכת שגרירות הרשות הפלסטינית באנקרה בהשתתפות יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן.

גול הביע את תקוותו כי המשא ומתן בין ישראל והפלסטינים יתחדש בקרוב ובסיומו תוקם מדינה פלסטינית שבירתה מזרח ירושלים.

גול הדגיש כי הוא תומך בהקמת מדינה פלסטינית ואמר: "טורקיה תעשה כמיטב יכולתה למען הקמת מדינה פלסטינית, בתנאי שתובטח הפשרה בין הצדדים. אנו מאמינים כי המאמצים להשיג זאת מבלי הסכמת השחקניות העיקריות לא יהיו יעילים ואף יוכלו להזיק".

אבו מאזן קרא לישראל לישר קו לפי מפת הדרכים ולהפסיק את כל פעילות הבנייה בהתנחלויות. הוא גם קרא ולפלסטינים להפסיק את כל פעולות הטרור נגד ישראל.

נתניהו הזמין את אבו-מאזן לבאר -שבע

האם בבאר שבע ייסד בנימין נתניהו את המדינה הפלסטינית? ראש הממשלה הזמין בשבוע פומבית את יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן להיפגש במהלך ישיבת הממשלה השבועית שנערכה בעיר.  "אין סיבה שלא ניפגש, ואני מציע, בשלב ראשון, כאן, בבאר שבע - כדי לקדם את השלום של שני עמים".

"אני קורא למנהיגי הפלסטינים ומדינות ערב: 'בואו ניפגש, בואו נשתף פעולה'", אמר נתניהו בפתח הישיבה. "אנחנו יכולים להביא משקיעים רבים שמתעניינים מאוד ומחכים לצעדים שכבר התחלנו להניע. התחלנו להניע דברים ואין סיבה שלא ניפגש".

נתניהו אמר שישראל מתאמצת לבצע הקלות למען הפלסטינים "אבל כל המאמצים יכולים להגיע רק עד נקודה מסוימת".