סמיר קונטאר מאיים ביום השנה למלחמת לבנון ה-2

האסיר המשוחרר שאומץ ע"י החיזבאללה ונסראללה, חוזר לאיים - והפעם לרגל יום השנה השלישי למלחמת לבנון השנייה. "לוחמי הג'יהאד של חיזבאללה לא ישבו בחיבוק ידיים אם תותקף אירן", הוא אומר בראיון לרשת "אל-ג'זירה". על חיסול מורנייה: "התגובה עדיין נשקלת"

"במידה ואירן תותקף על ידי ישראל, היא לא תהיה היחידה שתגיב" - כך מאיים סמיר קונטאר, האסיר הלבנוני ששוחרר בעסקת השבויים האחרונה עם חיזבאללה, בראיון מיוחד לרשת "אל-ג'זירה" ששודר לרגל ציון יום השנה השלישי לפרוץ מלחמת לבנון השנייה. לדבריו, "לוחמי הג'יהאד של חיזבאללה לא ישבו בחיבוק ידיים אם תותקף אירן".

לבוש בבגדי צבא, חמוש ומאובטח, צעד קונטאר יחד עם המראיין הוותיק רסאן בן ג'דו, ונראה כמי שהפך בתקופה קצרה יחסית לחלק בלתי נפרד מהחיזבאללה. מי שחדר לנהריה באמצעות דאון ב-22 באפריל 1979 ורצח את שני בני משפחת הרן ושני שוטרים נוספים - עוד לפני שבכלל הוקם החיזבאללה, פועל בשם הארגון ולמענו מאז שוחרר תמורת חיילי צה"ל שנחטפו ביום הראשון של המלחמה, אלדד רגב ז"ל ואודי גולדווסר ז"ל.

אחרי עסקת השבויים הראשונה עם הארגון ב-2004, הפך קונטאר למעשה לסמל המאבק של החיזבאללה, ונסראללה עצמו הכריז בכל הזדמנות כי שחרורו של קונטאר מבית הכלא בישראל עומד בראש סדר העדיפויות של הארגון.

הסרט החם באתרים הערביים: קונטאר באימונים

החתונה המפוארת של סמיר קונטאר

סמיר קונטאר מאיים בנקמת מורנייה: "התגובה תהיה קשה וכואבת מאוד" 


"התגובה לחיסול מורנייה עדיין נשקלת"

לאחר שחרורו, הגיע קונטאר לטקס קבלת הפנים המרשים בביירות - שם התקבל בכבוד של מלכים על ידי נסראללה, שאימץ אותו והפך אותו לסמל של חיזבאללה. עד מהרה הולבש קונטאר במדי הצבא של חיזבאללה, ומאז אותו היום הוא נוהג להשמיע הצהרות לוחמניות נגד ישראל ולהבטיח בנקמה על חיסולו של מי שנחשב לרמטכ"ל החיזבאללה, עימאד מורנייה.

במסגרת החגיגות שנערכו לו עם שובו מהכלא, נסע קונטאר גם לאירן - שם נועד עם ההנהגה האירנית. "הנשיא אחמדינג'אד ואנשיו בהחלט ערוכים לתקיפה ישראלית של מתקני הגרעין", אומר קונטאר בראיון. "אני יכול להבטיח לך שבמקרה והיא תותקף - תגובתה תהיה קשה מאוד".

"אנו ערוכים לכל תקיפה ישראלית - נגד חיזבאללה וגם נגד סוריה", הבטיח קונטאר. "אם באמת היא תצא אל הפועל, נבלום אותה ונגיב בעוצמה", הוא הוסיף. את אירן כינה קונטאר כ"אחד מעמודי התווך של העולם האיסלאמי אותו לא ינטוש החיזבאללה - יהיו אשר יהיו התנאים". בהתייחסו לחיסולו של עימאד מורנייה, הבטיח קונטאר כי "התגובה לפעולה עדיין נשקלת".

3 שנים למלחמת לבנון - פרוייקט מיוחד:

המלחמה שלי: מנחם הורוביץ

המלחמה שלי: רוני דניאל

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה

הווידאופדיה: דוח וינוגרד

הווידאופדיה: היציאה מלבנון

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?