הערכה בישראל: מובארק בדרך לפרישה

"זה איננו אותו מובארק שהיה", מציינים גורמים מדיניים בישראל שמעריכים כי הנשיא המצרי יפרוש בטרם עת. בעיתון 'מעריב' מתפרסם הבוקר כי הגורמים בישראל מעריכים שהנשיא בן ה-81 לא התאושש ממות נכדו, וייתכן כי יעביר את השלטון לבנו, עוד לפני שכהונתו תסתיים

נשיא מצרים חוסני מובארק (חדשות 2)

האם הנשיא המצרי בדרך החוצה מהחיים הפוליטיים? עיתון 'מעריב' מפרסם הבוקר כי גורמים רשמיים בישראל מעריכים שחוסני מובארק תשוש ולא יסיים את כהונתו. על פי הפרסום, מאז מות נכדו נקלע מובארק לתקופה קשה, ואינו מתפקד יותר.

לפני כשבוע פירסמנו כאן כי חוסני מובארק צפוי להודיע בקרוב על כוונתו שלא להתמודד לכהונה נוספת, חמישית במספר, בתפקיד. בעולם הערבי עוקבים בדאגה אחר מצבו הבריאותי של מובארק בשנים האחרונות. הוא נעדר לא אחת מאירועים רשמיים, אך בתקופה האחרונה מדווחים גורמים בכירים בקהיר על הידרדרות נוספת ומשמעותית במצבו.

בשנים האחרונות אף עבר מובארק ניתוח בגבו בגרמניה, ובניסיון להזים את השמועות הופיע בפיג'מה ממיטת חוליו והודיע בטלוויזיה המצרית: "אני בסדר".

מובארק עדיין כואב את מות הנכד

הנשיא הוותיק עדיין כואב את מות הנכד מוחמד בן ה-12 שאירע לפני כחודשיים, ונדמה כי מובארק לא ממש הצליח להתאושש מאז. הטראומה החלישה את הנשיא ופגע קשות בחדוות חייו. במידה ואכן יפרוש מובארק לפני הזמן- הוא יעביר את השלטון לבנו גמאל.

אחרי 28 שנות כהונה גורמים מדיניים מעידים לאחרונה כי מובארק בן ה-81 תשוש והופעותיו בציבור נראות מאולצות, "זה איננו אותו מובארק שהיה", מציינים.

מובארק: גלעד שליט בריא 

אתמול נועד מובארק עם הנשיא שמעון פרס בקהיר. "אני מאמין כי התקיימה תקשורת עמו, וכי מצבו של החייל שליט טוב", אמר מובארק במסיבת עיתונאים משותפת עם פרס, בתום הפגישה ביניהם. עוד הוסיף מובארק כי הוא "מקווה שבתקופה הקרובה, ולא בטווח הרחוק, סוגיית שליט תגיעה לסיומה".

"העובדה שמובארק, כנשיא מוערך של מדינה שכנה המהווה גורם חשוב באזור אומר זאת לנשיא המדינה שמעון פרס מעוררת תקווה", אמרו במטה למען שחרורו של שליט לחדשות 2 באינטרנט. "יחד עם זאת, המטה והמשפחה שבעי תקוות והצהרות, וממתינים לקבל אות חיים ממשי מגלעד בדרך לשחרורו המהיר".

הווידאופדיה: גלעד שליט