ערוץ "חדשות הנילוס" בסכנת סגירה

מי שלא שמע מעודו את קריין הטלוויזיה המצרית מספר בעברית על "בנינת המדבר אלכסנדריה" - כדאי שימהר, כי משדר החדשות היומי המיתולוגי בעברית עלול לרדת בקרוב מהמסך. אז נכון שלא הרבה רואים אותו בישראל, אבל עדיין חשוב שנמשיך לשמוע את הדיווחים של הקולגות שלנו בקהיר - שטרחו ללמוד עברית כה מצוחצחה

"חדשות הנילוס בעברית" - משדר החדשות היומי של שעתיים בעברית בטלוויזיה של מצרים עלול בקרוב לרדת מהמסך. גורמים במצרים מספרים היום כי המשדר שהפך ברבות השנים למיתולוגי נמצא בסכנת סגירה.

לא ברור בשלב זה מה הסיבה לרצון הרשויות המצריות להוריד את התכנית מהמסכים. גרסה אחת אומרת כי מדובר בשיקולי תקציב, גרסה אחרת - הרייטינג האפסי של המשדר לא מצדיק את העבודה הרבה של דוברי העברית הספורים בטלוויזיה המצרית.

אז נכון שלא הרבה רואים אותו בישראל, ונכון שיש מי שמכנה אותו משדר של תעמולה, אבל למרות זאת - זה המקום לצאת לרגע מן האובייקטיביות העיתונאית ולקרוא לעמיתינו במצרים לא לסגור את החדשות בעברית.

ברמה העקרונית לפחות, ממש כפי שרשות השידור שלנו מפיקה חדשות באנגלית ובערבית, ככה ראוי שבשם הפלורליזם וקירוב הלבבות אנחנו נוכל להמשיך ולשמוע את הקולגות שלנו מקהיר, שטרחו ללמוד עברית, ורוצים להביא לנו את הפרספקטיבה המצרית על החדשות.