שלטונות אירן נגד המדליפים מהמהומות לאינטרנט

אנשי התקשורת, הבלוגרים והגולשים שהיו גיבורי ההתקוממות בחודש שעבר עומדים לשלם את המחיר. "אלה שעבדו עם אתרים ורשתות תקשורת יועמדו לדין", הכריז ראש מערכת המשפט האירנית. ואילו מוסאווי הופך בתקשורת האירנית מראש האופוזיציה לסוכן אמריקני

המארגנים מתחילים לשלם (חדשות 2)

ראש מערכת המשפט של אירן הכריז היום על תחילת הליכי ענישה נגד האנשים שעובדים עם רשתות אנטי ממסדיות - רשתות זרות ואתרי אינטרנט שדיווחו מההתקוממות בטהרן. "התופעה המתרחבת של שידורי תחנות לווין ואתרי אינטרנט תתעמת עם מאמצים רציניים", הבטיח האייתולה מחמוד האשמי שהארודי.

אירן סבורה שממשלות וארגונים מערביים מתערבים בענייניה הפנימיים, במיוחד אחרי ניצחונו של הנשיא המכהן מחמוד אחמדינג'אד בבחירות האחרונות שנערכו ביוני האחרון. תוצאות הבחירות עוררו גל של התקוממות בו נהרגו לפחות 20 מפגינים. "אלה שעבדו עם אתרים ורשתות תקשורת יועמדו לדין", הודיע האייתולה.

רדיפת מארגני ההתקוממות לא נערכת רק בבתי המשפט ובין אנשי הדת. גם העיתונות האירנית מפרסמת היום שהמועמד המתוסכל מוסאווי הוא למעשה - סוכן אמריקני. חוסיין שאראטמהאדי, מקורב לממשל האייתולות והעורך הראשי של אחד מעיתוני הממשל, טען שמוסאווי פועל למען אנשיו בארצות הברית.