אשתו של אסד בריאיון נדיר למצלמה

במכנסי גי'נס ועם אנגלית מצוחצחת, יושבת אסמה אסד ואומרת: "אני בהחלט יכולה לראות את עצמי מארחת את בני הזוג אובמה בדמשק. נצא לעיר העתיקה, נפגוש אנשים". המשטר העלאווי יוצא בצעדי ענק מציר הרשע של האמריקנים

הגברת הראשונה של סוריה תשמח לארח את בני הזוג אובמה במדינתה. את הדברים אומרת אסמה אסד בריאיון מיוחד, במה שנראה כצעד נוסף ברצון המשותף של ממשל אובמה והממשל העלאווי לגשר על הפערים.

"אני בהחלט יכולה לראות את עצמי מארחת אותם בדמשק", אמרה אסד בריאיון נדיר לכתב החדשות של הרשת הבריטית "סקיי". "נצא לעיר העתיקה לפגוש אנשים. נראה להם איך אנחנו חיים, מי אנחנו ומהי סוריה".

מאז שהנשיא ברק אובמה עלה לשלטון, רוח שונה לחלוטין נושבת מארה"ב לסוריה. אובמה מתכנן לשלוח שגריר לדמשק ולהפוך את סוריה מחברה בציר הרשע לידידה חשובה ביחסים של ארצות הברית עם העולם המוסלמי. אולי בשביל להמחיש את הרוח החדשה, בחרה האישה סורית הראשונה להתראיין בגן משחקים בדמשק, כשברקע רחשי הילדים המשחקים.

המשטר הסורי לא חסין מביקורת

"יש תחושה של אופטימיות", אמרה אסד על הדף החדש שנפתח עם וושינגטון. "הדברים נראים טוב יותר. ממשל אובמה מנסה ליצור קשרים חדשים. הנשיא אובמה הוא צעיר וכך גם הנשיא אסד. אולי זה הזמן ששני המנהיגים הצעירים האלה יעשו שינוי בעולם".

כשנשאלה אסד, על רקע האירועים באירן, מה יקרה כשהעם הסורי ידרוש דמוקרטיה, בחרה אשתו של המנהיג בשאר להתחמק באלגנטיות, אך התעקשה כי גם המשטר הסורי לא חסין לביקורת.

"אנשים כאן מתלוננים כמו בכל מקום אחר בעולם", אמרה אסד. "אנחנו רוצים להבטיח שהם לא רק יתלוננו, אלא שהם יהפכו לחלק מהפתרון. שהם יהיו מעורבים בפתרון ולא ישבו כצופים מהצד". 

הווידאופדיה: אסמה אסד

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו