אחמדינג'אד למנהיגי המערב: נעניש אתכם

"המנהיגים המערביים שהתבטאו באופן מעליב כלפי אירן, ייענשו בכל כינוס בינלאומי", אמר היום אחמדינג'אד בטלוויזיה האירנית. הוויכוח סביב תוצאות הבחירות ברפובליקה האיסלאמית טרם נפתר, אך נדמה כי הסערה ברחובות טהרן הולכת ושוכחת בעקבות הכוח והאלימות שהפעילו כוחות הביטחון בטיפול במפגינים

נשיא אירן מחריף את הטון למול נשיא ארה"ב והביקורת על טיפול המשטר בטהרן במפגינים בארצו: הסערה באירן סביב הבחירות עוד לא שכחה, והיום שוב מאשים מחמוד אחמדינג'אד את הנשיא האמריקני בהתערבות בוטה בענייניה הפנימיים של אירן.

"אובמה שדיבר על שינויי ורפורמות, אז למה הוא מתערב באופן מזלזל?", ציטטה רשת הטלוויזיה הממלכתית באירן את הנשיא אחמדינג'אד שהפעם עבר לטון יותר מאיים. "המנהיגים המערביים שהשמיעו הערות מעליבות ולא רלוונטיות כלפי אירן ייענשו בכל כינוס בינלאומי", אמר אחמדינג'אד.

אחמדינג'אד דורש ממנהיגי העולם לשנות מיידית את התייחסותם כלפי מדינתו: "מספיק עם ההתבטאויות נגד אירן - אל תביישו את עצמכם בשפה ובהתנהגות לא הולמת". 

"בריטניה, אמריקה והמשטר הציוני הם שעומדים מאחורי האי שקט"

מוקדם יותר השבוע אמר שר החוץ האירני כי הוא שוקל לבטל את הקשרים עם בריטניה בשל התערבותה בנעשה במדינה. אחר כך היתה זו סוכנות הביון האמריקנית CIA וכמובן ישראל שהואשמו באותה טענה בדיוק.

"בריטניה, אמריקה והמשטר הציוני הם שעומדים מאחורי האי שקט בטהרן", האשים שר הפנים האירני סדק מסולי. "רבים מהמפגינים היו בקשר עם ה-CIA ו'המוג'אהדין חלק' (ארגון האופוזיציה האירני הגולה) וקיבלו מהם מימון".

ההפגנות נחלשות

בימים האחרונים המהומות ברחובות טהרן הולכות ונרגעות, בעקבות הפעלת הכוח המאסיבית מול המפגינים והאיומים ההולכים וגוברים מצד הרשויות. אתמול, הביע ברק אובמה דאגה מהמצב באירן, ואמר כי כולו תקווה שהמחאות יסעו למטרתו לבנות ערוץ שיחות ישר עם אירן.

"אין ספק שהמגעים עם אירן יושפעו מהאירועים שמתרחשים שם בשבועות האחרונים", אמר אובמה והדגיש כי עם זאת סביר להניח שהשיחות על תכנית הגרעין בין אירן לבין מועצת הביטחון של האו"ם יימשכו.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?