אירן: שחקני הכדורגל שענדו סרטי מחאה - הודחו

באירן מדכאים את המחאה על תוצאות הבחירות בכל דרך אפשרית: הלילה נודע כי ארבעה משחקני נבחרת הכדורגל של אירן הודחו מסגל הנבחרת, בעקבות המחאה בה ענדו סרטים ירוקים על ידיהם במהלך מוקדמות המונדיאל. גורלם של שני שחקנים נוספים - עדיין לא ידוע

שלטונות אירן מנסים לדכא את פעולות המחאה בכל דרך: הערב הודיע הממשל בטהרן על הדחת ארבעה מתוך ששת כדורגלני הנבחרת שענדו סרט ירוק על ידיהם במהלך משחק רשמי במוקדמות המונדיאל, כאות הזדהות עם המפגינים.

המחווה של השחקנים משכה תשומת לב ברחבי העולם. שישה מהשחקנים ענדו סרטים ירוקים בצבעו של המועמד הרפורמיסט שהפסיד מוסאווי. ארבעה מהם, כאמור, הודחו.

גורלם של שני השחקנים הנוספים שענדו סרטים ירוקים - לא ידוע. בין השחקנים המודחים גם קפטן נבחרת אירן מהדי מהדביקיה, וכן עלי קארימי - אחד הכוכבים הגדולים של הכדורגל האירני ששיחק בעבר בבאיירן מינכן.

השחקנים שלא הסירו את סרטי המחאה - הודחו

על פי העיתון הממסדי באירן 4 השחקנים הודחו לאחר ה"מחווה" שלהם למועמד המפסיד בבחירות בארצם, ביום רביעי שעבר במשחק נגד דרום קוריאה בסיאול. מרבית השחקנים צייתו להוראות להסיר את הסרטים שענדו על הזרוע במחצית. אבל מהדביקיה ענד את סרט הקפטן הירוק שלו במשך כל המשחק.

הארבעה גם העניקו ראיונות לתקשורת על המחאה נגד אחמדינג'אד בטענה שהבחירות באירן שנערכו ב-12 ביוני - "נגנבו". על פי הדיווח, אף אחד מהשחקנים הסוררים לא קיבל חזרה את דרכונו לאחר ששבו לטהרן, עם סיום המשחק.

ובינתיים כאן בארץ - הִפגינו עשרות יוצאי אירן בשני מוקדים: בחולון, ומול שגרירות ארצות הברית בתל אביב, זאת בדרישה מן הממשל האמריקני להתערב במתרחש באירן.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

מהומות באירן - סיקור מיוחד

רגעיה האחרונים של הנערה שהפכה לסמל המהפכה

שיר מחאה אירני: "שהמולות יכוסו בבוץ אינשאללה"

יריות בטהרן: מוסאווי פונה לאנשיו

תיעוד: שוטרים הורגים מפגינים אירנים

אלימות ברחובות ומחבל מתאבד בקבר חומייני

סרטון שהוברח מאירן: שוטרים יורים בסטודנטים