שיר מחאה אירני: "שהמולות יכוסו בבוץ אינשאללה"

גולה אירני שצופה באירועים במדינתו לשעבר החליט לכתוב ולצלם שיר מחאה בו הוא תוקף את נשיא אירן ואת אנשי הדת במדינה. "החליפים השיכורים וחסרי התועלת עם צביעות, גניבה ורמאות, חושבים רק על גניבה ועל מלחמה ", לשון השיר יוצא הדופן

אירן סוערת כבר יותר משבוע. אלפים מתייצבים מול השגרירויות של המדינה ברחבי העולם לאות הזדהות עם המפגינים בטהרן. אבל חוץ ממחאה בהפגנות, יש מי שמוצא דרכים מקוריות יותר להביע זעם. גולה אירני צפה באירועים בטהרן והוא החליט לכתוב ולצם שיר מחאתי במיוחד:

"מראשית המהפכה ועד היום ההמולה בכפרים...הרכיבה על גמלים כפופים הפכה לעבודה עבור קומץ של אח'ונד (אנשי דת) ומולות. כאשר השליטה תעבור לידי העם הם יכוסו בבוץ אינשאללה".

באירן, מילים כאלה היו גוררות ענישה חמורה. מנהיגי הדת המוסלמים הם סמכות עליונה, וגם המפגינים בטהרן לא ממהרים לבקר את אנשי הדת. האירנים שחיים בגלות לא עושים חשבון ותוקפים את התנהלות  המולות בצורה ישירה ובחרוזים.

הפינוקיו של אירן

"מראשית המהפכה ועד היום, המכשפים האלה (הכוונה למולות) מלבי האש, שפכו ארס על ראשנו, האומה התמימה, כמו נחש שגדל בידיים לא טובות, החליפים השיכורים וחסרי התועלת, הלטאות הצבעוניות האלה, עם צביעות, גניבה ורמאות, חושבים רק על גניבה ועל מלחמה".

התיאורים בשיר כמעט ברוטלים. אנשי הדת מוצגים באור גרוטסקי. בקליפ הם נראים כשאפיהם גדלים, רמז לכך כי מדובר בשקרנים. הם רואים את אירן שהייתה ביתם מנותקת, עצובה ומושחתת עוד יותר משהייתה בתקופת השאה.

"לובשי הגלימות, יושבים עם האומה הערבית ושותים יחד איתם, הם נכנסים מתחת לגלימת הדת והאומה ומוכרים את הכבוד של המדינה. הלטאות העייפות והגוססות, אנשי הדת המושפלים האלה. הגאווה מתה בין המולות".