עונש מוות לרוצח הרב בתימן

בתחילה נקבע כי עבד אל-עזיז אל-עבדי, שהואשם כי רצח בדקירות את הרב משה יעיש-נהרי בתימן בסוף 2008, אשם בביצוע הרצח - אך אינו כשיר לשאת בגזר הדין. משפחתו עירערה לאחר שהתייעצה עם הרב חיים קנייבסקי, וכעת גזר עליו בית המשפט בתימן עונש מוות

הנרצח, הרב משה יעיש-נהרי ז"ל (אתר "חרדים")

בית המשפט בתימן הטיל היום גזר דין מוות על רוצחו של הרב היהודי משה יעיש-נהרי במדינה, בסוף שנת 2008.

הרב יעיש-נהרי היה אחת מהדמויות הידועות בקהילה היהודית בתימן. הוא נרצח בשוק העירוני בעיירה בריידה, שם התגורר, על ידי עבד אל-עזיז אל-עבדי. אל-עבדי דקר את הרב למוות, לא לפני שצעק לעברו: "יהודי, קבל את מסר האיסלאם".

תחילה הורשע אל-עבדי ברצח, אך גזר הדין שהתקבל הותיר בהלם את בני המשפחה ואת הקהילה היהודית בתימן: הרוצח נדרש לשלם 27 אלף דולרים לבני המשפחה, לאחר שנקבע שהוא אינו שפוי בדעתו.

לפי הדיווח באתר "חרדים", בני משפחת הנרצח התייעצו עם הרב חיים קנייבסקי שגר בבני ברק, האם לקבל את גזר הדין או לערער על העונש. לפי הפרסום ב"חרדים", שוגר שליח מטעם המשפחה אל הרב קנייבסקי, והציג בפניו את הנתונים כשהוא מדגיש את המצוקה הכלכלית של בני משפחת הנרצח.

הרב קנייבסקי הכריע כי יש לערער ולדרוש גזר דין מוות על הרוצח, כדי להרתיע רוצחים אחרים מללכת בדרכו. עם הכרעת הרב הודיעו אחיו ורעייתו של הנרצח כי הם מתכוונים לערער על העונש.

בזכות הערעור, כאמור, היום קבע בית המשפט כי אל-עבדי כשיר לשאת בעונש, ודן אותו למוות. עורך דינו של אל-עבדי הודיע כי יערער על גזר הדין.