מפגינים אירנים מבצעים לינץ' בשוטר אירני

בשבוע האחרון קיבלנו מאירן בעיקר תמונות של שוטרים מכים והורגים מפגינים. הפעם תועדו דווקא אזרחים שמפילים את איש משמרות המפכה מהאופנוע, מכים אותו וסוכלים אותו באבנים. באירן מדווחים על לפחות 19 הרוגים

בימים האחרונים התרגלנו לראות את מעשי האלימות הקשים כלפי המפגינים באירן, תמונות שבהן נראים השוטרים מכים בברוטוליות את ההמון ברחובות טהרן. אבל תמונות שמתפרסמות הבוקר מראות גם את הצד השני של העימות - לינץ' של המפגינים באיש המשטר.

תחנת הטלוויזיה האירנית "פרס טי-וי", שמזוהה עם משטר הרפובליקה האיסלמית, מציגה את מה שנראה כלינץ' של ההמון הזועם. שוטר ביחידת הבאסיג' -המיליציה העממית של משמרות המהפכה - מופל מאופנועו על ידי אזרחים ברחוב. תוך רגעים מגיעים אליו מפגינים רבים, מכים אותו נמרצות ומיידים בו אבנים.

בתמונות ניתן לראות אישה אחת שמנסה לגונן על השוטר המתחנן לחייו. לאחר זמן קצר מצליח השוטר לקום על רגליו. אבל האופנוע של השוטר לא שורד את ההתקפה הזו, והוא מועלה באש בצד הדרך. במקרה או שלא במקרה, המצלמה מוסטת הצידה זמן קצר לאחר שמתחילה התקרית הקשה.

חלק גדול מאנשי כוחות הביטחון מתקשים לתפקד בסערה הנוכחית. לאחרונה החלו להגיע דיווחים על כך שחלק מהם אף מסרבים לציית להוראות המשטר ולהתעמת פיזית עם המפגינים הרבים.

גורמים רשמיים באירן מדווחים כי 19 מפגינים נהרגו אמש במהלך ההפגנות באירן. עם זאת, על פי דיווחים לא רשמיים, מספר ההרוגים מגיע לעשרות ואף למאות.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

מהומות באירן - סיקור מיוחד

תיעוד: שוטרים הורגים מפגינים אירנים

אלימות ברחובות ומחבל מתאבד בקבר חומייני

סרטון שהוברח מאירן: שוטרים יורים בסטודנטים

אירן מציגה: כך מטפלים במפגינים נגד המשטר

אובמה מתחמם: אנחנו צופים על הנעשה באירן

פרשנות: יכול להיות שישראל מעדיפה את אחמדינג'אד?

הנבחרת האירנית עלתה למגרש עם סרטי המחאה