טהרן מתכוננת ל"הפגנת ההפגנות"

ראשי המחאה באירן מקווים כי איומי האייתוללות לא יצליחו לשבור את המפגינים, וקוראים לאזרחים המתונים להגיע לכיכר החופש בלב הבירה. "אם נגיע באלפים אכן יירו בנו, אם נגיע מיליונים - איש לא יוכל לנו", הסבירו

האם האייתוללות יצליחו לשבור את המפגינים באירן? ראשי המחאה בטהרן מקווים כי איומיו של חמינאי לא ירתיעו את ההמונים, וקראו להם לבוא היום ל"הפגנת ההפגנות" בכיכר החופש שבלב הבירה. "אם נגיע באלפים אכן יירו בנו, אם נגיע מיליונים - איש לא יוכל לנו", הסבירו.

אך בעוד שבטהרן מתכוננים מתנגדי השלטון להפגנת ענק ומשמיעים מסרים נחרצים, בארה"ב דווקא מביעים עמדה מפויסת יותר לגבי משטר אחמדינג'אד. דובר הבית הלבן, רוברט גיבס, הסביר אמש כי למרות ההתפתחויות האחרונות ברפובליקה האיסלאמית, בארה"ב לא עדיין מעוניינים לקיים דיאלוג עם אירן בנוגע לתכניתה הגרעינית.

גיבס התייחס גם לאיום שהשמיע מנהיגה הרוחני של אירן, האייתוללה עלי חמינאי, לפיו מי שימשיך להפגין יישא בתוצאות. "אובמה מאמין שכל מי שרוצה להשמיע את קולו יוכל לעשות זאת, מבלי לחשוש מתגובות אלימות", הבהיר. גיבס אף הודה כי הופתע מהמחאה ההמונית באירן, וכינה אותה "משהו יוצא דופן".

חמינאי: אירן צריכה שקט

הבוקר ניסה שוב חמינאי להחזיר את השקט לרחובות. "האומה האירנית זקוקה למנוחה ולרגיעה", הצהיר המנהיג במהלך התייחסותו הראשונה לתוצאות הבחירות. עשרות אלפי המתפללים שהגיעו לאוניברסיטת טהרן הריעו לו במשך כמעט שעתיים וקראו "מוות לבריטניה, ישראל וארה"ב".

חמינאי דחה את הטענות על זיופים בבחירות וטען כי אזרחי אירן הוכיחו כי הם אחראיים לגורל ארצם. "הבחירות הראו את כוחנו הדמוקרטי והדתי לעולם", הוסיף. 

הצטרפו לחדשות 2 בטוויטר

מהומות באירן: סיקור מיוחד

אחמדינג'אד מאיים: המשטרה תטפל במתפרעים

הממשל חוסם את הרשת - הבלוגרים ממשיכים

נשיא אירן התקפל: סופרים שוב את הקולות

אחמדינג'אד: העולם צריך ללמוד מאיתנו דמוקרטיה

נאום הניצחון: "עיני העולם נשואות אל אירן"

מהומות אלימות בטהרן אחרי התוצאות הרשמיות

המחאה באירן עוברת בטוויטר