אירן: היום תיערך הפגנת ענק מאופקת

מטה המועמד הרפורמיסטי, בראשותו של מיר חוסיין מוסאווי, קורא להמונים להתייצב היום להפגנת ענק מאופקת, כאות הזדהות עם קורבנות העימותים בימים האחרונים. אמש הצטרפו גם שחקני נבחרת הכדורגל של אירן הצטרפו למחאה

תומכי הרפורמיסט באירן לא מוותרים: היום מתוכננת הפגנת ענק נוספת באירן במטרה להביע הזדהות עם הקורבנות שגבו העימותים בימים האחרונים מול המשטר. החשש הוא שגם ההפגנה הזאת תוביל לשפיכות דמים.

על פי חלק מהדיווחים, מדובר בלפחות 20 הרוגים באירועי הימים האחרונים בהפגנות שנערכו בטהרן במחאה נגד תוצאות הבחירות, שלדעת המפגינים אינן משקפות את רצון העם האירני.

אתמול ניסה הרפורמיסט מיר חוסיין מוסאווי להרגיע את הרוחות ופנה לתומכיו באמצעות אתר האינטרנט שלו, לנהל היום הפגנות מאופקות ולא אלימות. מוסאווי הזמין את תומכיו לעצרות הזדהות במסגדים בעיר. "אני מבקש מהציבור להפגין סולידריות עם משפחות ההרוגים ולהשתתף בהפגנות שקטות", נכתב בהודעתו הפומבית של מוסאווי.

קריאותיו של מוסאווי נענו וכבר אמש חודשו ההפגנות בבירה טהרן, באווירה שקטה. המפגינים לבשו בגדים שחורים כאות אבל על המפגינים שנהרגו בעימותים עם משמרות המהפיכה.

גם הכדורגלנים מצטרפים למחאה

המפגינים קיבלו אתמול חיזוק משמעותי משחקני נבחרת אירן בכדורגל שעלו לשחק בדרום קוריאה כשעל פרק ידם קשור סרט ירוק.

שחקני נבחרת הכדורגל האירנית התייצבו אחר הצהריים על המגרש בדרום קוריאה, במסגרת משחקי מוקדמות גביע העולם, כשעל ידיהם סרטים ירוקים- סמל מתנגדיו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד. במקביל, באירן חודשו הערב ההפגנות.

הממשל חוסם את הרשת - הבלוגרים ממשיכים

נשיא אירן התקפל: סופרים שוב את הקולות

אחמדינג'אד: העולם צריך ללמוד מאיתנו דמוקרטיה

נאום הניצחון: "עיני העולם נשואות אל אירן"

מהומות אלימות בטהרן אחרי התוצאות הרשמיות

המחאה באירן עוברת בטוויטר