נסראללה: מקבלים את תוצאות הבחירות

מנהיג חיזבאללה חסן נאסראללה הגיב לראשונה לתוצאות הבחירות בלבנון ואמר שארגונו מקבל אותן, למרות שאינן משקפות את דעת הרוב בעם. "בלבנון יש הבדל בין הרוב בפרלמנט לבין הרוב בעם", הסביר נסראללה

בצעד שהפתיע לא מעט אנשים, נשא הערב מזכ"ל החיזבאללה, השייח חסן נסראללה, נאום בו הודה בתבוסת ארגונו. "אנו מקבלים את תוצאות הבחירות ברוח ספורטיבית ובדרך דמוקרטית", אמר נסראללה בנאומו הטלוויזיוני.

נסראללה הוסיף כי הוא מכיר בעובדה שמחנהו הפסיד בבחירות, וכי המחנה היריב זכה לרוב המושבים בפרלמנט המקומי. עם זאת ציין מנהיג החיזבאללה, כי רצון העם לא בהכרח בא לידי ביטוי בתוצאות ההליך הדמוקרטי. "בלבנון יש הבדל בין הרוב בפרלמנט לבין הרוב בעם", הסביר נסראללה.

אובמה: לבנון מחויבת לדמוקרטיה

מוקדם יותר הבטיח נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כי ארצו תמשיך לתמוך בלבנון העצמאית והריבונית שמחויבת לשלום. "הדרך השקטה בה התנהלו הבחירות הוכיחו כי האנשים בלבנון מחויבים לדמוקרטיה", ציין אובמה.

בצהריים הודיע שר הפנים הלבנוני זיאד בארוד כי הגוש הפרו-מערבי בראשותו של סעד אל-חרירי זכה ב-71 מושבים בפרלמנט. גוש חיזבאללה, לעומתו, יסתפק ב-57 מושבים בלבד.

תוצאות האמת זרמו במשך כל הלילה והבוקר, אבל כבר לפנות בוקר התבהרה התמונה שהעניקה את הניצחון לגוש המפלגות האנטי-סוריות בפרלמנט הלבנוני. תומכי אל-חרירי יצאו כבר בשעות הלילה לחגוג ברחובות בתהלוכות שמחה, כשאת השמיים קישטו זיקוקים צבעוניים וקולות ירי. מתנגדי סוריה וחיזבאללה בלבנון חגגו את מה שהם מכנים ניצחון סוחף בבחירות בלבנון.