הנבחרת הפסידה? אחמדינג'אד אשם!

זה ממש לא רק ספורט: הסנקציות של הקהילה הבינלאומית לא מזיזות למחמוד אחמדינג'אד, וגם המצב הכלכלי בטהרן לא ממש מטריד את חובב האטום. האם ההדחה של הנבחרת האירנית מהשתתפות במונדיאל - היא שתביא (סוף סוף) לנפילתו?

נשיא אירן מציג יכולות (רויטרס)

באירן מתכוננים לבחירות שיתקיימו בסוף השבוע הקרוב, וכיאה לימים של קדחת בחירות, כל דבר הוא פוליטי - אפילו כדורגל. התיקו המאופס שהושג אתמול נגד הנבחרת הצפון קוריאנית בלם את התקווה של הרפובליקה האירנית להגיע למונדיאל הקרוב, ורבים בחרו להפנות את האצבע המאשימה דווקא אל הנשיא המכהן - מחמוד אחמדינג'אד.

יריבו של אחמדינג'אד, המתמודד הרפורמיסטי חוסיין מוסאווי, החליט ללכת על כל הקופה. המסר של המתמודד ברור: רוצים רפורמה בכדורגל? תתחילו ברפורמה במדינה. מוסאווי דואג עתה להדגיש את העובדה כי הנבחרת הלאומית התדרדרה במקביל לעליית הקיצונים לשלטון במדינה וההתדרדרות במצב הכלכלי. צירוף מקרים? את זה יחליטו האזרחים ביום הבוחר.

"תחת הממשל הקודם ממש הצלחנו"

הרפורמיסטים בטהרן אוהבים להזכיר כי לפני ימיו של חובב האטום אחמדינג'אד, הנבחרת המקומית ניצחה פעמיים במשחקי אסיה ואפילו הגיעה למונדיאל של 1998. "תחת הממשל הקודם ממש הצלחנו", מזכיר איש התקשורת ותומכו של מוסאווי, מוסטפא חסאני. "בארבע השנים האחרונות לעומת זאת, הנבחרת שלנו מנוצחת שוב ושוב".

לתומכי מוסאווי ברורה מה הסיבה לכישלונות בספורט. "כשאין ביטחון , גם הכדורגלנים לא מצליחים לשחק טוב", מסביר חסאני ומבטיח: "אם מוסאווי יהיה הנשיא , הנבחרת תביא יותר תוצאות".

במהלך מערכת הבחירות באירן, המועמדים לא בחלו בדבר על מנת לקדם את ניצחונם. אחמדינג'אד תקף אפילו את רעייתו הפופולרית של מוסאווי. מוסאווי מצדו, לא נשאר חייב, ומלבד האשמות בנוגע להריסת שמה הטוב של אירן - הוא תיאר את אחמדינג'אד כ"דמות לא יציבה בעלת חשיבות עצמית ובעלת אמונות טפלות".