סיור ברחובות קהיר: מה עשתה הילרי עם כיסוי ראש במסגד?

ברק אובמה הבהיר לעולם הערבי שהוא לא בא רק לדבר, אלא גם לבקר. הנשיא האמריקני לקח ביד את מזכירת המדינה הילרי קלינטון ומיד לאחר הפגישה עם מובארק יצא לתור את העיר. הביקור במסגד המפורסם בעולם הערבי תועד במצלמות

אובמה וקלינטון, נהנים מהסיור במסגד היום (חדשות 2)

תייר מן המניין: מאז מונה אובמה לנשיא ארצות הברית כבר הספקנו ללמוד שהוא לא כמו קודמיו. הודעתו לפני כמה חודשים על כוונתו לשאת נאום באחת מבירות ערב לאומה האיסלאמית הפתיעה רבים, אך אף אחד לא ציפה לכך שאובמה יחליט לערוך גם סיור תיירותי בכותלי העיר.

אלפי התושבים שנרתמו למשימת צחצוחה של קהיר והברקתה לקראת הגעתו של אובמה לעיר נשמו היום לרווחה למראה התמונות ששודרו במסכי הטלוויזיה: הנשיא האמריקני, מלווה במזכירת המדינה הילרי קלינטון, מסייר במספר אתרים בעיר ומקבל הסברים מפורטים על כל פסל או פריט ארכיאולוגי.

כיסוי ראש במסגד

ביקורו של אובמה במסגד חסן בקהיר, אחד מהמוסדות הדתיים הגדולים, המפורסמים והנחשבים בעולם הערבי תועד רובו ככולו במצלמות העיתונאים. אובמה וקלינטון, עטויה בכיסוי ראש מעניין (כיאה למעמד) הסתובבו בניחותא, נהנים מהשמש המצרית הקופחת, שומעים את ההסברים על המסגד ועל אגפיו השונים.

עוד קודם לכן עברה שיירתו המשוריינת של אובמה ברחובות קהיר, שהתרוקנו מתושבים. הסוסים המלכותיים ליוו את השיירה, עד הגעתה למשכנו של הנשיא המצרי וגם מייד בצאתו מהפגישה.

בתום הנאום צפוי אובמה לבקר בעוד מספר אתרים בעיר, ומשם להמריא לברלין. מעניין אם אנשיו רכשו בעבורו ולו מזכרת אחת מ"ים" המזכרות שנמכרות במאות הדוכנים ברחבי הבירה המצרית.

הווידאופדיה: ברק אובמה 

ביקור אובמה: חגיגה ברחובות, כוננות חסרת תקדים גם ברפיח וסיני

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?