קלקיליה: שוטר פלסטיני נהרג בעימותים עם חמאס

שוטר פלסטיני נהרג הבוקר בעימות אלים עם אנשי חמאס בעיר הפלסטינית קלקיליה. מנגנוני הביטחון פשטו על בית בעיר, בו שהו חברים מהחולייה שראשיה חוסלו בתקרית דומה בשבוע שעבר

שוטרים פלסטינים. ארכיון (רויטרס)

שוטר פלסטיני נהרג ושוטרים נוספים נפצעו בעימותים שפרצו הבוקר, שוב, בין פת"ח לחמאס בעיר קלקיליה. כוחות משטרה פשטו על בית בחיפוש אחר אנשי חמאס, שפתחו לעברם באש.

חמושי החמאס ששוהים בבית חלק מהחוליה שמנגנוני הביטחון פגעו בראשיה בשבוע שעבר, בתקרית דומה.

הפשיטות האחרונות הן חלק ממאמציו של נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן, להוכיח לארה"ב שהרשות ממלאת את כל התחייבויותיה בנושא "מפת הדרכים" מ-2003.

ביום ראשון נהרגו שישה פלסטינים - שני פעילי חמאס, שלושה שוטרים ועובר אורח אחד. לטענת גורמי ביטחון בגדה, אנשי פת"ח פשטו על מבנים בקלקיליה לפנות בוקר כדי לעצור אנשי חמאס. עדי ראייה שנכחו במקום סיפרו כי חמושים מהחמאס התבצרו בבניינים שונים בעיר וסירבו להיכנע.

באחד הבתים התפתחו חילופי אש קשים, מהם נהרגו השישה. הרוגי החמאס זוהו כמוחמד יאסין ומוחמד סמאן, מפקד גדודי עז א-דין אל-קסאם בעיר. ההרוג השישי היה בעל הבית שבו התרחשה התקרית.

בגדה חושש כי קרב היריות יפתח גל חדש של אלימות אזורית בין פת"ח לחמאס. חמאס הכריז מספר שעות לאחר התקרית על כוחותיו של אבו מאזן כ"סוכנים ציוניים". "השבירה שלהם והמרדף אחר אנשינו, בעזרת האויב (ישראל), מניח את יסודות ההתנגדות של חמאס", כך נכתב בהצהרת הארגון.