נסראללה: לא צפוי עימות עם ישראל בקרוב

הבחירות בלבנון מתקרבות ומזכ"ל החיזבאללה מגביר הילוך: בנאום שנשא הערב בלבנון הודף נסראללה את ההאשמות נגד הארגון על אחריותו לרצח אל חרירי ומבטיח: אם ננצח בבחירות - אירן תסייע ללבנון בהתחמשות

השייח נסראללה, ארכיון (רויטרס)

השייח חסן נסראללה ממשיך בקמפיין הבחירות: "לאחר כישלון ישראל במלחמת יולי (מלחמת לבנון השנייה) היא הבינה שלא תוכל לחסל צבאית את החיזבאללה", כך אמר הערב מזכ"ל הארגון בנאום שנשא בבעל-בק שבלבנון.

לדברי נסראללה, "ישראל חוזרת למדיניות החיסולים כפי שעשתה עם עימאד מורניייה, באמצעות רשתות ריגול שנחשפו בתקופה זו בלבנון". הדברים נאמרו בתגובה למעצרים האחרונים של סוכנים לבנונים שנעצרו במדינה בחשד לריגול למען ישראל. נאומו של נסראללה הועבר בשידור חי באמצעות שידור וידאו, וזכה לקריאות נלהבות של אלפי תומכיו ברחבי המדינה.

ישראל מנהלת מלחמה הסברתית נגד חיזבאללה

אך נוסף לרשת הריגול ולמדיניות החיסולים, טוען נסראללה שישראל מנהלת מלחמה הסברתית בעולם: "ישראל מציגה את חיזבאללה כארגון טרור שפועל מול מטרות עולמיות, כפי שעשה לראשונה השר סילבן שלום", אמר נסראללה למאזיניו. "בנוסף, היא מכפישה את שמו של הארגון וקושרת את שמו עם רצח אל חרירי", כפי שדיווח העיתון הגרמני 'דר שפיגל' לפני כשבוע על אחריות חיזבאללה להתנקשות ברפיק אל חרירי.

עם זאת, מבהיר נסראללה כי לא צפוי עימות קרוב עם ישראל. "אופציה של עימות צבאי מול ישראל, גם אם היא קיימת, היא לא סבירה", אמר בנאומו. מנהיג החיזבאללה הדגיש שלא מדובר בהחלטה שנובעת מבעיית חימוש וציין שבמידה והארגון יזכה בבחירות, אירן תסייע ללבנון בהתחמשות.

גם הצהרה זו נאמרת בתגובה לדבריו של השליח האמריקני ג'ון ביידן שסייר באזור בשבוע שעבר, אשר הבטיח חבילת סיוע אמריקנית ללבנון במקרה של ניצחון המחנה הסוני, הנחשב למתון. זאת כדי למנוע השפעה של הלחץ האמריקני על תוצאות הבחירות שיתקיימו בתחילת חודש יוני הקרוב.

הוידאופדיה: חסן נסראללה

צפו בקטעי הווידאו הנצפים ביותר השבוע

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר