סעודיה: רעידת אדמה בשידור חי

מצלמות רשת הטלוויזיה הסעודית תיעדו בשידור חי מהמסוק את רעש האדמה שהיכה באזור המדבריות. 5 בסולם ריכטר, מעומק הקרקע - רעש שהורגש היטב על פני הקרקע, והביא לפליטת גזים רבים. צפו בתמונות המדהימות

רעש אדמה מול המצלמות: רעידת אדמה בעוצמת 5 בסולם ריכטר תועדה היום בשידור חי בערוץ הטלוויזיה הסעודי "אל-איחבארייה". ברעידה, שצולמה ממסוק של תחנת הטלוויזיה, לא היו נפגעים, אולם התמונות המדהימות שלפניכם מעידות על עוצמת הרעש.

מוקד הרעידה, על פי הדיווחים, היה בעומק כמה קילומטרים במעבה האדמה מתחת לשטחה של הממלכה הסעודית - אך התוצאה הורגשה היטב על הקרקע. הסעודים ספרו לא פחות מארבעים זעזועים במדבר, לאורך שעות ארוכות.

בתמונות שצילמה תחנת הטלוויזיה הסעודית ניתן לראות בבירור את התבקעות הקרקע, וגם התפרצויות של גזים אל פני השטח.

בשבוע שעבר: חילוץ בשידור חי

בשבוע שעבר פורסמו תמונות יוצאות דופן ודרמטיות לא פחות, גם כן מהמדבר: כמויות עמומות של גשם, מים ובוץ ירדו תוך זמן קציר, ותושבי הממלכה, שרגילים למזג אוויר חם ויבש, הופתעו מכך עד מאוד.

תעלות הניקוז, שאינן בנויות לתנאי מזג אוויר כזה, עלו על גדותיהן תוך דקות ספורות והציפו את הכביש בו נסעו בני זוג מקומיים. הג'יפ נסחף בזרם המים והבוץ כאילו היה סירת נייר, כשבני הזוג מיטלטלים בתוכו מצד לצד. כעבור מספר דקות, הצליח הנהג להימלט מהרכב שכהוא מותיר את בת זוגו בג'יפ שהחל להתמלא מים.

למזלה הרב של האישה, מספר בחורים שהיו בקרבת מקום מיהרו לסייע לה, מפלסים את דרכם בזרם החזק בעוד הגי'פ נוטה על צידו. זעקותיה של האישה החישו את הגברים לעברה ולבסוף הם הצליחו לשלוף אותה מהג'יפ - רגע לפני שהוא נעלם לגמרי מתחת למים.

מסע החילוץ האמיץ זכה לשבחים רבים במדינה, ובמשרד לביטחון פנים החליטו להעניק לשניים צל"ש על פעילותם. השר לביטחון פנים מוחמד בן נעיף הביע את התרגשותו הרבה ואף הציע לשניים משרה בפיקוד העורף.