אחמידנג'אד שם קץ לחגיגת הפייסבוק

הנשיא בלחץ? שבועות ספורים בלבד לפני הבחירות החליטה אירן, על פי הדיווחים, לחסום את הגישה לרשת החברתית הפופלרית. הסיבה: יריביו של אחמדינג'אד משתמשים בפייסבוק לצורכי תעמולה ומגייסים עוד ועוד תומכים

לא מתלהב מהפייסבוק. מחמוד אחמדינג'אד (רויטרס)

אם יש לכם חבר אירני בפייסבוק והוא לא משיב לכם, אל דאגה: זה לא אתם – זה אחמדינג'אד. סוכנות הידיעות האירנית וחברים ברשת החברתית הפופולרית מדווחים כי הכניסה לאתר נחסמה על ידי ספקי אינטרנט במדינה, שבועות ספורים בלבד לפני הבחירות לנשיאות.

על פי הטענות באירן, לנשיא יש סיבה טובה לצעד הזה. הסיבה לצנזורה, כך נטען במדינה, היא השימוש שעושים יריביו של מחמוד אחמדינג'אד בפייסבוק, על מנת להגביר את התמיכה בהם.

תומכיו של מיר חוסיין מוסאווי, שנחשב למתון ביחס לנשיא המכהן, האשימו את כלי התקשורת במדינה כי הם משוחדים ופועלים לטובת אחמדינג'אד. בתגובה הם החליטו לנצל את היתרונות של הרשת החברתית על מנת להפיץ את רעיונותיו הרפורמיסטיים של מוסאווי במלוא המרץ, ואף מעדכנים על פעילותו באמצעות הטוויטר.

רק בחודש פברואר האחרון התיר השלטון המחמיר את הגלישה ברשת החברתית, ומאז נדמה כי טהרן כולה נדבקה בשיגעון. הנשיא עצמו אמנם לא משתף פעולה או נוהג לספר על מעלליו ברשת, אך הוא כוכב לא קטן באתר בעל כורחו.

לאחמדינג'אד יש לא מעט קבוצות מעריצים בפייסבוק, כאשר באחת מהם חברים לא פחות מ-7,000 גולשים, רובן ממדינות ערב. עם זאת, בקבוצה שהוקמה נגדו תחת השם "אני בטוח שאמצא מיליון אנשים ששונאים את אחמדינג'אד" יש כבר 40 אלף חברים נלהבים. 

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2