דיווח: לבנון עצרה עוד 2 חשודים בריגול

לאחר מרדף של יומיים, הצליחו כוחות הביטחון בלבנון לעצור גבר ואישה, בחשד שלקחו חלק ברשת הריגול למען ישראל שנחשפה לכאורה בלבנון. לפי דיווחים, הגבר מוגדר "מרגל-על" ובביתו נתפס ציוד תקשורת מתקדם. אתמול אמר נסראללה: "מוות לסוכנים"

יום לאחר נאומו התקיף של מזכ"ל חיזבאללה בנושא רשת הריגול שהארגון חשף לכאורה, מדווחים כוחות הביטחון הלבנוניים כי נעצרו גבר ואישה שחשודים במעורבות בריגול למען ישראל. כך פורסם הבוקר ברשת ב'.

האיש שנעצר, על פי הדיווח, הוא מוסטפא חסן סעיד מאזור העיר נבטיה הלבנונית, והוא מוגדר "מרגל-על" למען ישראל. עוד דווח כי הכוחות בלבנון ביצעו מרדף בן יומיים אחד סעיד, ורק אז הצליחו לתפוס אותו. לטענת הרשויות, במהלך חיפוש בביתו אותר ציוד תקשורת מתקדם.

האישה שנעצרה על ידי כוחות הביטחון בלבנון היא חולוד נאבא, צעירה בת 28, תושבת העיר שאבא.

נסראללה: "עונש מוות לסוכנים"

אמש, כאמור, נשא מזכ"ל חיזבאללה נאום בנושא "רשת הריגול הישראלית" שהלבנונים טוענים שחשפו.

"אני דורש שיוטל עונש מוות על הסוכנים שהעבירו מידע שהביא לפגיעה בביטחונה של לבנון", אמר אמש מזכ"ל חזבאללה בנאומו (על מסכי הטלוויזיה) מול הקהל המשולהב בעיר נבטיה. בשביל להעביר את המסר בצורה התקיפה ביותר הוא אף מבקש: "התחילו בהוצאה להורג של הסוכנים השיעים!" - העדה בלבנון, שגם הוא עצמו שייך אליהם.

הנאום נישא לרגל יום השנה ה-9 לנסיגת צה"ל מדרום לבנון ועסק רובו כולו בעניני הבחירות הקרובות במדינה. בחירות, שבהם מקווה חיזבאללה להגדיל אף יותר את כוחו הפוליטי. נסראללה חשף פרטים על החוליה שכביכול נחשפה, ואף סיפר כי על חלק מהסוכנים נתפסו עשרות קילוגרמים של חומר נפץ מסוג טי.אנ.טי.