לאירן יש סניגור חדש-ישן: חסן נסראללה

בנאום הגנה שלא שמענו זמן רב, יצא מזכ"ל חיזבאללה נגד המקטרגים והמאיימים על הרפובליקה האיסלאמית האירנית. "יוצרים באזור אויב מדומה בדמותה של אירן", אמר בנאום על מסכי ענק בבירות. "אף אחד לא צריך להתבייש בכך שהוא בקשר עם אירן ונהנה מתמיכתה", הדגיש

נסראללה נואם, הערב. הסנגור האירני (הטלוויזיה האירנית)

"בתקופה האחרונה ישנם מאמצים אמריקנים-ישראלים, בשיתוף עם כמה מדינות ערביות - ליצור אויב מדומה באזור. האויב המדומה הזה הוא אירן", כך אומר היום מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בנאום מיוחד שהועבר על גבי מסכי ענק בבירות. בנאום יוצא דופן, יצא מנהיג החיזבאללה נגד המאיימים על אירן ומתח ביקורת חריפה על מדינות האזור - בגין מה שהוא כינה "שיתוף פעולה עם ישראל וארצות הברית".

דבריו של נסראללה אינם מפתיעים לכשעצמם, אך מזה זמן רב לא שמענו מסרים כה מפורשים כל כך, המעידים על הקשר בין הארגון לבין הרפובליקה האיסלאמית. "אירן סייעה לאורך השנים לפלסטינים, והייתה ליחידה שעשתה זאת כשמדינות אחרות לא עשו זאת", אמר נסראללה. "היא עמדה ללא תנאי לצד תנועות ההתנגדות באזור, ועל כן אף אחד לא צריך להתבייש בכך שהוא בקשר עם אירן ונהנה מתמיכתה", הדגיש בזעם.

נסראללה המשיך בנאום: "קולה של אירן הוא הקול החזק והמוביל באזור - בהתמודדות עם המפעל הציוני. היא פותחת את שעריה לעם הפלסטיני ומגנה על זכויות עמי האזור", אמר לקול קריאות העידוד על הנוכחים באולם בו הוצג הנאום על מסכי הענק. נסראללה הגדיר את אחת ממשימות הארגון כ"מאבק בתדמית שמנסות ליצור ישראל וארצות הברית - ביצירת אויב מדומה בדמותה של אירן". זאת, לצד משימות נוספות ובראשן מניעת "מלחמת האחים", שמנסה ישראל לדבריו, ליצור באמצעות שליחת מרגלים ללבנון.

"השפענו על המוטיבציה של האויב"

והייתה גם, מטבע הדברים, התעסקות נרחבת בישראל. "האויב שלנו קרוב לנפילה והתמוטטות", הבטיח מזכ"ל חיזבאללה. "זוהי שאלה של קיום - כמאמר הפתגם 'הקם להרגך - השכם להרגו'. ההתנגדות החמושה היא חוד החנית של המאבק הערבי בכלל והפלסטיני-לבנוני בפרט נגד ישראל", קרא נסראללה.

בדומה מאוד לנאומיו האחרונים ולמסרים שמקפיד להעביר, המשיל נסראללה את ההתנגדות לתרבות של ממש, שיש להנחיל לדורות הבאים בלבנון ובשטחי הרשות הפלסטינית. "ההתנגדות לאורך השנים הצליחה להשפיע במישור התפיסתי ובמוטיבציה של האויב", אמר והוסיף: "הצבא שהצליח להביס מספר צבאות בשישה ימים - לא הצליח לנצח חבורת נערים לבנוניים, ונחל תבוסה כואבת ומשפילה בנסיגה מהערים והכפרים הלבנוניים במאי 2000".

את הפלסטינים, שב נסראללה וכינה "עם הכבוש על אדמתו כבר אלף שנים". לדבריו, בשל כך יש לו את הזכות המלאה להגן על הזכויות האלמנטריות שנגזלו ממנו. "אלפים מבני העם הפלסטיני נרצחו לאורך השנים על ידי האויב הציוני והצבא הכבוש שלו", אמר.

"תרגיל פיקוד העורף - הכנה למתקפה ישראלית בלבנון"

שלשום הזהיר נסראללה את ישראל מפני תגובה של ארגונו לתרגיל העורף הגדול שמתוכנן להיערך בחודש הבא. בנאום שנשא אמר מזכ"ל חיזבאללה כי התרגיל עלול להיות מסווה או הכנה למתקפה ישראלית בלבנון.

לדבריו, ארגונו ינקוט צעדי התגוננות כדי לסכל כל אפשרות כזאת. "אנחנו רוצים לנקוט צעדי התגוננות במהלך ימי התרגיל כדי לסכל אפשרות של פעילות ביטחונית או צבאית נגד לבנון", אמר נסראללה.

מזכ"ל חיזבאללה גם הדגיש שאנשיו מתכוננים לכל תרחיש אפשרי וכי מוכנות הארגון גבוהה ביותר והכריז: "נהיה נוכחים, מוכנים וזהירים במלוא הכוננות, הדריכות והעירנות". 

הווידאופדיה: חסן נסראללה

הווידאופדיה: מלחמת לבנון השנייה

הווידאופדיה: היציאה מלבנון