מוזיקה חדשה מתנגנת ברחובות בגדד

דוכן התה של מוהאנד הוא אחד ממקומות הבילוי המועדפים בבירה העירקית. הדוכן כולל מיכל מים חמים וחבל כביסה לתיונים המשומשים, או כפי שמכנים אותו בבגדד - צ'אי. מה שמשמר את הלקוחות הוא לא הטעם המיוחד במינו, אלא קצב הכוסות ולהטוטיו המוזיקליים של המגיש שמצליח להביא קולות חדשים לרחובות בגדד. לא נגענו

מי שיטייל ברחובותיה של בגדד, ספק אם ימצא בה ילדים מחייכים. המלחמה הממושכת הותירה הרס רב בבירה העירקית. אך מי שיאזין היטב לקולות מבין הדוכנים, ישמע קצב חדש שמתנגן ברחובות, הקצב של מוהאנד - איש התה מבגדד.

למרות גילו הצעיר, הוא מפגין מיומנות רבה בכישרון יוצא דופן: ניגון בכלי התה שלו כאילו היו תזמורת סימפונית שלמה. "יש יופי במוזיקה שאני עושה", הוא מספר. "יום לאחר שאני מנגן קורים דברים טובים ואנשים באים אלי".

מלבד הצלחתו להרוות את צימאונם של התושבים, הוא גם מצליח להשכיח מהם את העצב והפחד. מלבד עבודה, הוא רואה בעסק הקטן שלו סוג של שליחות "אני מהאנשים שאוהבים לשמח אנשים", הוא מעיד על עצמו. "העם העיראקי סובל כי המצב לא טוב ואני רוצה לשמח אותם."

מול הדוכן של מוהאנד משתרך תור ארוך של לקוחות מרוצים. "הצ'אי של מוהאנד טעים מאוד! מספיק לראות אותו כדי לקבל הרגשה טובה", מספר אחד מהם בחיוך רחב. "הקולות שהוא משמיע עם כלי התה מצחיקים כמו להטוטים של ליצן".

כך רכש לו מוהאנד לקוחות רבים שמגיעים ליהנות מתה טעים. אך לא פחות מכך, הם חוזרים לשם בגלל האווירה הטובה. עד שיחזירו את האוצרות שנבזזו מארמונותיו של סדאם, מוהאנד הוא אחת האטרקציות המובילות בבירה העיראקית .