נכדו של מובארק מת במפתיע

פרסום ראשון: מוחמד עלא מובארק בן ה-13 מת במפתיע בבית חולים בצרפת, ככל הנראה בעקבות סיבוכים של הרעלת מזון. אבל כבד ירד על קהיר וכלי התקשורת מדווחים בהרחבה על האירוע. כעת, בעקבות הטרגדיה, נסיעת הנשיא מובארק לפגישה עם הנשיא אובמה מוטלת בספק

פרסום ראשון: נכדו של נשיא מצרים חוסני מובארק מת במפתיע בבית חולים בצרפת. על פי הדיווחים ממצרים, מטוס פרטי העביר את גופתו של של מוחמד עלא מובארק בן ה-13 בחזרה לקהיר, לאחר שהרופאים בפריז כשלו בניסיון להציל את חייו.

בשלב זה לא ברור מהדיווחים בקהיר מה סיבת המוות. אחת הסברות היא שהילד חלה בגלל מזון מקולקל שאכל, והתפתחה הרעלה שהשפיעה על מערכת העצבים. מוחמד הועבר לבית החולים ואדי א-ניל (נהר הנילוס) בקהיר, ולאחר שמצבו הורע - הוא הוטס באופן מיידי לצרפת.

בהמשך הזעיקו המצרים רופא בריטי בכיר מלונדון - מומחה עולמי לפגיעות מוח ועצבים, אולם גם הוא לא הצליח להציל את המצב - והילד מת.

אבל כבד ירד על הבירה המצרית מהרגע בו התקבלה הבשורה המרה. כלי התקשורת המקומיים מדווחים בהרחבה על הטרגדיה הנשיאותית, והוסיפו כי הלוויתו של מוחמד תתקיים היום בטקס מיוחד.

נסיעת מובארק לפגישה עם אובמה - בסכנה

מוחמד בן ה-13 היה בנו של עלא, בנו הבכור של הנשיא מובארק. בניגוד לאחיו ג'מאל - מי שסומן כיורשו של הנשיא מובארק - עלא רחוק מהחיים הפוליטיים .

הנשיא מובראק אמור היה לנסוע לארה"ב בחודש הבא כדי להיפגש לראשונה עם הנשיא אובמה ולדון עמו בענייני המזרח התיכון. בעקבות מותו של נכדו, לא ברור אם הנסיעה החשובה אכן תצא אל הפועל. רעייתו של מובארק, סוזן, תיכננה אף היא נסיעה ללונדון - אבל עכשיו היא ביטלה את הנסיעה.

קריין הטלוויזיה המצרית הודיע על הבשורה המרה בשידור חי: "סלאם עליכום. אנו מודיעים שנכדו של הנשיא חוסני מובארק, מוחמד עלא חוסני מובארק, מת אמש. הוא חלה לפני יומיים. ההלוויה תצא היום אחרי תפילת אחר הצהריים במסגד אל ראשדאן. אלוהים ירחם על נשמתו".

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2