"מספר המדינות הגרעיניות יוכפל"

ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית של האו"ם מוחמד אל-בראדעי חושש כי אם המעצמות לא ינקטו בצעדים רדיקאליים למען פירוק מגרעין, מספר המדינות המחזיקות בנשק גרעיני יוכפל בשנים הקרובות.

כור גרעיני באירן (רויטרס)

"מספר המדינות המחזיקות בנשק גרעיני עלול להכפיל את עצמו בשנים הקרובות אם לא יינקטו צעדים קיצוניים לצורך פירוקן של המדינות המחזיקות בנשק ", כך הצהיר ראש סוכנות האו"ם לאנרגיה אטומית, מוחמד אל-ברדאעי.

בראיון לעיתון ה-"גרדיאן" הבריטי, אל-בראדעי מביע את חששו מסכנת ההפצה של נשק גרעיני בעולם, ובפרט במזרח התיכון. לדבריו, "זו בדיוק התופעה שאנו רואים באירן כעת. אבל התופעה רחבה הרבה יותר" אמר,  "האיום של העשרת אורניום גדול במיוחד במזרח התיכון. השלטון הבינלאומי, שעוצב להגבלת התפשטות הנשק הגרעיני, בסכנת התפרקות" הוסיף אל-ברדאעי.

לפני עשרה ימים חשפה סוכנות הידיעות איי-פי דוח חסוי של הסוכנות לאנרגיה אטומית שנחתם. בדוח נכתב כי שאריות אורניום נמצאו במצרים בשנים 2007-2008. זו הפעם הראשונה שנחשף כי נמצאו שאריות מסוג זה במצרים.

מקור דיפלומטי, שדרש להישאר בעילום שם, צוטט באומרו כי הסוכנות הורתה לעובדיה שלא לדבר על הדוח עם שום גורם. הסוכנות הבינלאומית, שבראשה מחמד אל-ברדעאי, שהינו אזרח מצרי, סירבה לפרט את הסיבה להסתרת המידע.