צבא לבנון בודק: ישראל מנסה להרעיל לבנונים בעזרת בלונים?

צבא לבנון הוזעק לכפר סמוך לגבול עם ישראל לאחר שתושבים מבוהלים דיווחו על בלונים עם כיתוב בעברית שהתעופפו מעליהם. גם העובדה שעל הבלונים נכתב "מזל טוב" לא שכנעה אותם שאין מדובר בנשק מתוחכם ובתוכו רעל

צבא לבנון ערך אתמול פריסת כוחות מיוחדת באזור נבטיה. זאת לאחר שתושבי המקום הזעיקו את החיילים הלבנונים בעקבות חשש מנשק מתוחכם שהגיע לכפרם מכיוון הגבול הישראלי. כשהגיעו החיילים לכפר מקדושה, סמוך לגבול עם ישראל, גילו לתדהמתם ש"הנשק" הוא לא אחר מאשר בלוני יום הולדת צבעוניים.

הבלונים, שעליהם הכיתוב "מזל טוב" באותיות עבריות, התעופפו ככל הנראה מביתו של תושב ישראלי שחגג יום הולדת בצד השני של הגבול. אך תושבי הכפר בחרו שלא להקל ראש בבלונים התמימים.

"אנחנו רגילים לראות תנועת מטוסים מעל ראשנו", סיפרה אחת מתושבות המקום, "אך הפעם נראה שמדובר במזימה של הצבא הישראלי להרעיל את התושבים הלבנונים".

בצבא לבנון בודקים כעת האם הבלונים שנפלו בשטחי הכפר מקדושה, שבו נפל בשבי ב-1986 הנווט רון ארד, אכן מכילים חומר מסוכן. אחרי הבדיקה הם יבינו, ככל הנראה, סופית, שלא מדובר בפעולת נקם מהצד הישראלי, אלא בכמה בלונים בלתי מזיקים שעפו ברוח חזקה מדי.