סעודיה: מה אומרים לאדם בן 150?

כדאי שתשמרו על הלשון, לפני שתברכו את האדם הזה בברכת ה"עד 120" הנדושה. זהו מוחמד בן זאריע, תושב סעודיה שטוען כי הוא בן 150 שנים. עם 180 נכדים, חוש הומור וצלילות שכזו - אנחנו סולחים לו על כך שאין לו שום מסמך שמעיד על גילו המופלג. לא נגענו (כמעט)

לא רואים עליו את השנים: כשמשפחת בן זאריע הסעודית נוסעת לדרום המדינה על מנת לשמוע עדויות מלפני 150 שנה, היא אינה מבקרת בשום מוזיאון, וגם לא פוקדת שום אתר ארכיאולוגי. היא פשוט נוסעת לבקר את סבא מוחמד, שנולד בשלהי המאה ה-19, חי לכל אורך המאה ה-20, וסוגר או-טו-טו עשור ראשון במאה ה-21.

למוחמד בן זאריע, קשיש חביב שזימן אליו השבוע את מצלמות רשת "אל-ערביה", לא היו אמנם מסמכים שיעידו על גילו המופלג, אך חוש הומור, שנינות וגם צלילות יוצאת דופן - בהחלט היו, ובשפע.

מוחמד הספיק להתחתן ב-150 שנות חייו עם 10 נשים, ויש לו לא פחות מ-180 (!) נכדים. "עליתי למכה 12 פעמים", הוא מקפיד לציין לכתב הטלוויזיה. "אם יציגו בפנייך אישה נוספת - תתחתן איתה?", שואל הכתב. "בוודאי, עכשיו", הוא עונה ומצחיק את הנוכחים.

ועם כל המנהיגים והאירועים שחווה והיה עד להם, מצליח מוחמד לזכור היטב מי בעל הבית בימים אלו. "מלך סעודיה בימים אלו הוא אבו אל-עטב (כינויו של עבדאללה בן עבד אל-עזיז)", הוא אומר ללא היסוס. רק על שאלה אחת לא ענה מוחמד: מה המתכון לחיים ארוכים? ייתכן שהתשובה לכך נעוצה בעלים המוזרים משהו שתלויים לראשו.