"חמאס הרג יותר פלסטינים מישראלים? רק הגנה עצמית"

בארגון הטרור דחו היום את הטענות שעלו בדוח של אמנסטי, לפיו במהלך "צוק איתן", גרם חמאס להרג של יותר פלסטינים מישראלים עקב שיגורי הרקטות הרבים. "לפשעי מלחמה יש הגדרות ברורות באמנת רומא, ואין לכך קשר לפעולותינו להגנה עצמית", מסרו בתגובה. אלא שמה שכתוב באמנה מעלה תמונה מעט אחרת

"פשעי מלחמה? לא אצלנו" (רויטרס)

"פשעי מלחמה? רק הגנה עצמית": זו התשובה של חמאס בעזה לדוח החדש שפרסם ארגון אמנסטי, המצביע על כך שארגון הטרור ביצע פשעי מלחמה נגד ישראל ונגד הפלסטינים תושבי הרצועה במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדוח שפורסם אתמול (חמישי), טוענים חברי הארגון הבינלאומי לזכויות אדם כי חמאס רצח אזרחים ישראלים ופלסטינים ללא הבחנה במהלך ימי "צוק איתן", כתוצאה מירי הטילים לעבר שטח ישראל.

על פי הדוח, הטילים ששיגר חמאס הרגו יותר פלסטינים מישראלים: בעוד 6 אזרחים נהרגו כתוצאה מפגיעת הרקטות - בהם גם הילד דניאל טרגרמן זכרו לברכה, בעזה נהרגו כתוצאה מהשיגורים 13 פלסטינים - 11 מהם ילדים.

בדוח נטען: חמאס הרג יותר פלסטינים (רויטרס)

"זו זכותם של הפלסטינים להגן על עצמם כנגד התוקפנות הישראלית והכיבוש", הגיבו בחמאס לממצאי הדוח, שלטענתם, אימץ את הגרסה הישראלית לאירועים - לאחר שממשלת ישראל לא אפשרה לצוותי חקירה להיכנס לרצועת עזה.

בחמאס לא בדיוק יודעים מה ההגדרה לפשע מלחמה

"לפשעי מלחמה יש הגדרות ברורות המופיעות באמנת רומא", הוסיפו בארגון הטרור, "ההגדרות שמופיעות שם לא קשורות כלל וכלל להתנגדות הפלסטינית שהגנה, מגנה ותגן על הפלסטינים".

"תקיפה מכוונת של אוכלוסיה - פשע מלחמה" (רויטרס)

אלא שמבט מהיר בסעיפי אמנת רומא, מגלה שהצדק לא בדיוק עם חמאס: באמנה, שמהווה את מקור הסמכות לפעילות בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, נכתב כי תוקפנות שיטתית נגד אוכלוסייה אזרחית היא "פשע נגד האנושות שיש לתת עליו את הדין". פשעי מלחמה מוגדרים כפגיעה מכוונת באזרחים הנעשית במסגרת של עימותים אלימים.