ארה"ב לסורים: כך דאע"ש יטחן אתכם למוות

צעד נוסף של ארה"ב במאבק נגד דאע"ש. מטוס קרב אמריקני פיזר כ-60 אלף כרוזים מעל העיר ראקה הסורית - במטרה למנוע גיוס סורים לארגון הקיצוני. המסר: אם תתגייסו לדאע"ש הם ייטחנו אתכם למוות. כך זה נראה במלחמה הפסיכולוגית

הכרוז שפוזר בסוריה

"לוחמי דאע"ש יובילו אתכם למוות במטחנת הבשר שלהם" - זה המסר שהפנטגון מנסה להעביר לתושבי ראקה שבסוריה, שנחשבת לבירת המדינה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפנטגון פרסם הלילה העתק של הכרוזים, שפוזרו ב-60 אלף עותקים לפי כשבוע וחצי ממטוס קרב מסוג F15. זו למעשה הפעם הראשונה שצבא ארה"ב מפזר מהאוויר כרוזים, זאת על מנת למנוע גיוס מתנדבים נוספים לארגון הרצחני, וכחלק ממלחמה פסיכולוגית.

בקריקטורה ניתן לראות שני לוחמי הארגון תוך שהם מכניסים אזרחים סורים שמגיעים להתנדב לתוך מטחנת בשר - שם הם מוצאים את מותם.

"המסר הוא שאם תצטרף לדאעש, תמצא את עצמך במטחנת בשר", אמר דובר הפנטגון סטיב וורן, שציין כי מטחנת הבשר מסמלת את הארגון. "זה בוודאי לא מועיל לבריאות שלך", הוא התלוצץ.

לוחמי הקבוצה האסלאמית שוקלים להגדיר את ראקה כבירת הח'ליפות שהם מבקשים להקים בסוריה ועירק. הם שולטים על חלקים נרחבים משתי המדינות מאז שכוחם התחזק בשנה שעברה.