"לתבוע הבריטים על הצהרת בלפור"

יו"ר הרשות הפלסטינית קרא בפסגת הליגה הערבית למדינות ערב לתמוך בו בהגשת תביעה נגד בריטניה, זאת בעקבות הצהרת בלפור שניתנה על ידם לעם היהודי לפני כמאה שנים. בנאום שהוקרא בפועל על ידי שר החוץ הפלסטיני, הזהיר אבו מאזן מפני נורמליזיציה עם ישראל בטרם יסתיים הכיבוש

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ביקש ממדינות ערב לסייע בהגשת תביעה נגד בריטניה. הסיבה: הצהרת בלפור שהוכרזה בראשית ימי המנדט הבריטי, שאפשרה את הגעתם של יהודים לארץ ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדברים נאמרו במסגרת נאומו של אבו מאזן שהוקראו על ידי שר החוץ שלו ריאד מאליכי, בפסגת הליגה הערבית. יו"ר הרשות ביקש להזהיר את מדינות ערב מפני מה שמוצג בזמן האחרון כ"שיתוף פעולה אזורי" ונועד להוביל לנורמליזציה עם ישראל לפני סיום הכיבוש.

במסגרת הנאום קרא אבו מאזן למדינות ערב לתמוך בועידת השלום הבינלאומית, בהמשך לועידה שהתכנסה בפריז, כדי להחיות את יוזמת השלום הערבית ולקבוע לו"ז מוגדר למשא ומתן בין ישראל לפלסטינים במטרה לסיים את הכיבוש.

באשר לתביעה בעניין הצהרת בלפור, קרא אבו מאזן למדינות הליגה לסייע לפלסטינים להגיש תביעה נגד בריטניה, עקב מתן הצהרת בלפור בשנת 1917 "שאחריה הועברו מאות אלפי יהודים מאירופה ומקומות נוספים לפלסטין, על חשבון בני עמנו". אבו מאזן אף הצהיר כי הפלסטינים מתכוונים "לפתוח את תיקי הפשעים הישראליים שבוצעו נגד בני עמנו מאז סיום המדנט הבריטי, ומעשי הטבח שאירעו ב-1948 ולאחר מכן".