"קייטנת" חמאס: "נערכים למלחמה האחרונה"

פורצים לתוך "עמדה צה"לית", יורים ו"הורגים" את ה"חיילים": כ-30 אלף צעירים ברצועת עזה משתתפים ב"מחנה קיץ" - קורס הלחימה של ארגון הטרור לבני 14-18. כך נראה דור העתיד של המחבלים שמתכונן לעימות הבא

30 אלף צעירים בכיתות חטיבת ביניים ותיכון התאמנו גם השנה בקורס "חלוצי השחרור" בניהול הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, גדודי אל-קסאם. מכל רחבי הרצועה מתגייסים צעירים למעין גדנ"ע, מתאמנים בנשק, באימונים צבאיים ובלימודי דת - הכול כדי להכשיר את הדור הבא של חמושי חמאס.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

באחד האימונים בקורס נראים ה"חמושים" כשהם "חודרים" לתוך "עמדה צה"לית". הם יורים ו"הורגים" את החיילים שבפנים - ואחר כך משתלטים על העמדה. בקורס נפגשים האימונים של צעירי חמאס עם החלום האולטימטיבי, פסגת השאיפות של עזה היום - לחטוף שוב חייל. לכן לא מפתיע שהתרחיש הזה חוזר על עצמו כמעט בכל הקורסים או הקייטנות של חמאס והג'יהאד האיסלאמי.

"לומדים איך להתאמן בנשק ועל ההתנגדות", מספר אחד החניכים. "מתאמנים על הפן התיאורטי ועל הפן הצבאי. נרשמנו לקורס למען ניצחון דת האיסלאם וניצחונה של פלסטין, ובעזרת אללה, כדי לשחרר את מסגד אלאקצא ולהתפלל בו".

"כמו שאמר השיח' יאסין - הסכסוך בינינו לבינם הוא סכסוך שנמשך לאורך דורות", אומר אחד המדריכים בקורס. "לכן אנחנו מנסים להנחיל את העניין הזה גם בדור הזה בכל התכניות, כדי שגם הדור הזה ימשיך לפעול למען הסוגיה הזו".

30 אלף חניכים ברצועה (חדשות 2)

התמונות מהאימונים, כרגיל בסרטים מהסוג הזה, קשות לצפייה לעין הישראלית וצריכות להטריד את כולנו, בעיקר כששומעים את הנרטיב של חמושי עזה. "המלחמה הבאה שתתקיים בעזרת אללה, היא המלחמה האחרונה, בה נשחרר את כל שטחינו מהטומאה של הכובש היהודי", אומר אחד מהם, ואחר מוסיף: "אנו שואפים שהבחורים יבצעו פיגועי איכות".

בשנים האחרונות נחשב הקורס הזה לחשוב במיוחד עבור חמאס. מכאן ימשיכו המצטיינים היישר אל הזרוע הצבאית, את רובי העץ יחליף רובה אמיתי, והם יצטרפו לכמעט 20 אלף חמושים בעזה, על פי ההערכות בישראל. עזה לא רוצה מלחמה היום, אבל חמושיה עסוקים כל העת באימונים לקראת העימות הבא.