דיווח: "ישראל תקפה יעדים בסוריה"

על פי דיווחים לא מאומתים, תקפו מטוסי חיל האוויר בניין של ממשל אסד באזור קוניטרה. מקורות במשטר אסד הכחישו כי מדובר במעורבות ישראלית והטילו את האחריות על ארגון ג'בהת א-נוסרה

ארכיון (רויטרס)

מספר כלי תקשורת ערבים דיווחו היום (רביעי) על תקיפה ישראלית בסוריה. על פי הדיווחים להם טרם התקבל אישור רשמי, תקפו מטוסי חיל האוויר בניין של ממשל אסד באזור קוניטרה, הסמוך לגבול עם ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורות המזוהים עם משטר אסד מיהרו להכחיש כי מדובר בתקיפה ישראלית והטילו את האחריות לארגון ג'בהת א-נוסרה. לטענת הגורמים, ארגון הטרור שיגר טיל לעבר בניין ששייך לכוחות אסד בקוניטרה. במקביל, התקבלו דיווחים על גיחה של חיל האוויר הישראלי בדרום סוריה. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי אינם מתייחסים לדיווחים לא מאומתים שכאלה.

מחלקת ההסברה הצבאית של חיזבאללה פרסמה הבהרה בה נטען כי ארגון "ג'בהת א-נוסרה" שיגר שני טילים שהכילו חומרי נפץ רבי עוצמה, מהכפרים שעל גבול הגולן הסורי לכיוון קוניטרה: "יש הרוגים כתוצאה מהשיגורים". עוד נטען כי "האויב הישראלי השקיף על הנקודה שממנה התבצעו השיגורים, סמוך לעמדות של 'ג'בהת א-נוסרה'. אין אמת בדיווחים על תקיפות אוויריות ישראליות".

מוקדם יותר השבוע דווח על כלי טיס בלתי מאויש שחדר לשטח האווירי של ישראל מסוריה. מהתחקיר הראשוני של האירוע עלה כי בוצעו שלושה ניסיונות שנכשלו ליירט את כלי הטיס. בחיל האוויר נמשך התחקיר לבירור נסיבות כישלון יירוט המל"ט החודר.