לאחר שעות: ארדואן נחת באיסטנבול - והתקבל ע"י תומכיו

במשך שעות התקבלו דיווחים סותרים על מיקומו של נשיא טורקיה ארדואן, לאחר שהחל ניסיון ההפיכה אמש - והיום לפנות בוקר נחת מטוסו באיסטנבול והתקבל ע"י תומכיו. מוקדם יותר בלילה, הודיע הצבא הטורקי כי רמטכ"ל הצבא מוחזק כבן ערובה. ארדואן: "לא ידוע לי מה מצבו של הרמטכ"ל"

סוף לשמועות - ארדואן נחת באיסטנבול. שעה קלה אחרי הדיווחים על הפיכה במדינה אמש (שישי), נשיא טורקיה רג'יפ טאיפ ארדואן התראיין באחת מתחנות הטלוויזיה בטורקיה באמצעות אפליקציית "פייס-טיים" והכריז: "אני עדיין נשיא טורקיה, לא ניתן להם להשתלט" - בשעה שלא היה ניתן לאתר אותו. כארבע שעות לאחר מכן התקבל אישור רשמי לנחיתתו של ארדואן באיסטנבול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לפני כן פרסמה סוכנות הידיעות הטורקית הרשמית בחשבון הטוויטר שלה כי הנשיא ארדואן נחת בנמל התעופה באיסטנבול והתקבל על ידי תומכיו. למרות זאת, לא התקבל אישור ממקור אחר שמאמת את אמינות הדיווח הזה בנוגע למקום הימצאו של הנשיא.

בשיחת טלפון שהוא קיים סמוך לחצות עם המגישה באולפן קרא ארדואן לאזרחים לצאת לרחובות: "אני משוכנע שהדברים יחזרו לקדמותם" הוא אמר.

קודם לכן, דווח כי חיילי הצבא הטורקי השתלטו על הטלוויזיה הממלכתית של טורקיה ושידרו באמצעותה מסר לפיו הצבא השתלט על המדינה וכי מוטל עוצר בכל רחבי המדינה.

מוקדם יותר אתמול דווח בחלק מסוכנויות הידיעות כי מטוס איירבאס אח"מ של ממשלת טורקיה עזב את המדינה. זמן קצר לאחר מכן, הודיע הצבא הטורקי כי הרמטכ"ל הטורקי מוחזק כבן ערובה.