בני זוג יהודים נרצחו על ידי הגנן שלהם במרוקו

סמואל (סאם) טולדנו וויקי שטרית, המתגוררים בקזבלנקה, נעלמו ביום ראשון האחרון. חבריהם בקהילה היהודית דיווחו למשטרה ושלושה ימים לאחר מכן נעצר איש הגינון בחשד שרצח אותם בשל קשיים כספיים, ביתר את גופותיהם והסתיר את החלקים מחוץ לעיר. "הם היו אנשים נפלאים", סיפרו חבריהם

וויקי שטרית וסאם טולדנו ז"ל

סמואל (סאם) טולדנו וויקי שטרית, זוג יהודים החיים במרוקו, נרצחו על ידי הגנן שלהם ביום ראשון האחרון, ככל הנראה על רקע פלילי. מחקירת המשטרה המקומית בעיר קזבלנקה עולה כי הגנן תכנן לשדוד את הכסף והתכשיטים של השניים על מנת לחלץ את עצמו מהמצב הכלכלי הקשה אליו נקלע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום רביעי, שלושה ימים לאחר הרצח, התקשר איש הקהילה היהודית למשטרה ודיווח כי הזוג נעלם והוא חושש לשלומם. המשטרה שלחה ניידת לביתם של השניים, אך הם לא נמצאו שם. השוטר שהגיע לבית החל לבצע בדיקה מקיפה יותר ובאמצעות מכשיר המקרין גלי UV הבחין בסימני דם שהרוצח ניסה לנקות.

עם גילוי סימני הדם החלה חקירה מקיפה שהצביעה על הגנן החשוד במעשה. הוא נעצר ובחקירתו התברר כי נקלע לקשיים כספיים ואיבד את כל רכושו וביתו. הוא החליט לרצוח את בני הזוג ולאחר שביצע את המעשה ביתר את גופותיהם ופיזר את חלקי הגוף בשטח פתוח הסמוך לעיר.

בקהילה היהודית בקזבלנקה קיבלו בתדהמה את הבשורה הקשה. חבריהם של סאם טולדנו וויקי שטרית מספרים כי הם היו זוג נהדר ולבבי.