ההסתה הפלסטינית: "גליק הבא בתור"

זמן קצר לאחר פיגוע הירי הקטלני בדרום הר חברון, שבו נרצח תושב עתניאל, מיכי מרק, הועלה לרשת סרטון אנימציה המדמה את רצח חבר הכנסת הידוע בפעילותו להעלאת יהודים להר הבית, יהודה גליק (הליכוד), המתגורר גם הוא בעתניאל. "הפעם קוטלים", איימו יוצרי הסרטון

רצף הפיגועים ביממה האחרונה מעלה גם את רף ההסתה בצד הפלסטיני, והפעם על הכוונת: ח"כ יהודה גליק (הליכוד) שידוע בפעילותו להעלאת יהודים להר הבית. זמן קצר לאחר פיגוע הירי בהר חברון, הועלה סרטון אנימציה ליוטיוב תחת הכותרת: "יהודה גליק, אתה הבא בתור. אין לכם מקום בפלסטין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון הקשה לצפייה ניתן לראות את דמותו המונפשת של גליק נוסעת בעתניאל, היישוב בו הוא מתגורר. במקביל, ניתן לראות שני מחבלים חודרים לשטח וממתינים לרגע שבו גליק יגיע לביתו וייצא ממכוניתו.

מתוך סרטון ההסתה הפלסטיני

לאחר שדמותו המצוירת של גליק יוצאת מהמכונית, מסתערים לעברו שני המחבלים ויורים בו למוות. "למסגד אל אקצא כניסת יהודים אסורה לעולמים", שר זמר פלסטיני בסיום הסרטון שאת חלקו אנו מנועים מלהציג. "מי שעובר על זה שיבוא עם תכריכים, כי גורלו כמו יהודה גליק, אך הפעם קוטלים".

מוקדם יותר היום, סיפר ח"כ יהודה גליק לחדשות 2 כי הוא היה בזירת פיגוע הירי זמן קצר לאחר שאירע. בעודו נוסע בכביש, הוא ראה את מכוניתם של בני משפחת מרק שהתהפכה, אך לדבריו הוא לא היה עד לירי עצמו ולא ראה את המחבלים הנמלטים.