"הטרור חוסל, הקרב על פלוג'ה נגמר"

אחרי שבוע של לחימה הודיע מפקד כוחות הצבא בעירק כי העיר פלוג'ה נכבשה מידי ארגון דאע"ש. בעזרת סיוע יחידות עילית שיעיות וכוחות אירניים הצליחו העירקים להשתלט מחדש על העיר הראשונה שנפלה לידי ארגון הטרור

עוד מפלה לדאע"ש: טוענים שכבשו את המחוז האחרון שנותר בידי דאעש במדינה - העיר פלוג'ה. ראש הממשלה חיידר אל-עבאדי אמר לתקשורת בעירק שהוא שמח לבשר לעם העירקי על הניצחון אחרי יותר משבוע של קרבות עזים בעיר. למרות ההכרזה- בעירק עדיין מתנהלים קרבות מול ארגון המדינה האסלמית - דאע"ש.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מכריזים שהטרור חוסל, הקרב על פלוג'ה נגמר", אמר רב-אלוף עבדול ווהאב אל-סעידי מהצבא העירקי. הוא עמד בראש הכוחות העירקים שלחמו בעיר ושוחח עם רשת הטלוויזיה העירקית מאחת השכונות שנכבשו הבוקר- "לפחות 1,800 חמושים נהרגו במבצע לכיבוש העיר", סיפר.

יחידות של הצבא העירקי, חלקן יחדות עילית של חיילים שיעים שמגובות מהצבא האירני, כבשו בשבוע האחרון שכונה אחר שכונה בסילוק אנשי דאע"ש מהעיר. אמש, עוד דחקו הכוחות את פעילי ארגון הטרור לשכונות הצפוניות של העיר אלא שהבוקר - גם השכונות האלה נכבשו.

ראש ממשלת עירק החליט לפעול בפלוג'ה בחודש שעבר, בניגוד לדעת ארה"ב ובנות בריתה בלחץ השיעים במדינה, פלוג'ה נחשבה בעבר למרכז סוני. כוחות דאע"ש שלטו בעיר מאז 2014, שישה חודשים לפני שהכריזו על ה"חליפה החדשה" בסוריה ובעירק. על פי נתוני האו"ם 80-100 אלף אזרחים פינו את פלוג'ה בשנתיים האחרונות.